GTX 970 SLI vs R9 Fury HBM

Raph

Hectopat
Daha fazla  
GTX 970 SLI mı R9 Fury HBM mi? Hangisini tercih etmeliyim arkadaşlar sizce? GTX 980 Ti 2800 TL'den aşağıya bulamadım. Toplam 5000 TL bütçem var, ama ekran kartı olarak GTX 970 SLI ve R9 Fury HBM arasında kaldım. Sizce hangisinden daha iyi performans alırım? AMD'ler hakkında çok ısınıyor, ısındıkça donmalar yaşatır falan diyorlar. Biraz çekindim açıkçası. Size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SLI tavsiye etmiyorum. Açık ve net. Her oyun çıkınca bir de SLI profili güncellemesi bekleyeceksin. Her oyunda tam verim alamayacaksın vs vs... Tek ama güçlü bir kart al her zaman. Bu kadar harcama yapacaksan yeni mimariyi de bekleyebilirsin.

Amazon'dan GTX980 Ti alın. Oradan çok daha düşük bir fiyata geliyor. Ama şiddetle yeni mimariyi beklemenizi tavsiye ederim. Yeni mimari geldiğinde büyük ihtimalle 2800TL'ye GTX980 Ti'ın yeni mimarilisini alabilirsiniz.

Kesinlikle 3 seçenek arasından GTX 980ti'yı seçmelisiniz bütçenizi biraz daha arttırarak. R9 Fury'den de GTX 970 SLI'dan da destek ve performans olarak daha iyidir. Yeni nesli de bekleyebilirsiniz ama hem tarihi belli bile değil hem de, bildiğim kadarıyla, Titan X'in devam serisi ilk çıkabilir. Söylentilerden başka resmi bir bilgi yok.

AMD konusunda artık takıntı oldu. Önemli olan yüksek sıcaklığa olan dayanıklılığıdır. Ve AMD 94 derece ve altında güvenilir. Ayrıca Sapphire r9 390 ın 70 dereceyi zor geçtiğini de söylemeliyim. Ve dx12 ile birlikte, kesinlikle fury. Hem 900 TL'niz cebinizde kalır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı