GTX 970 SLI Yaparken Yapılması Gereken Ayarlar

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Hali hazırda kullandığım Asus GTX 970 STRIX kartımın yanına ikinci bir kart olarak MSI GTX 970 4G modelini aldım. Daha doğrusu babam kardeşimin bilgisayarını yaz gelene kadar kaldırdı. Bende ekran kartına bir 9 aylığına el koydum diyelim. Tabi ki kardeşimin izniyle. :)

Sanırım direk ikinci kartı tak çalıştır değilde bazı yazılımsal ayarlar gerekiyormuş. Yüklü olan NVIDA sürücüsünü kaldırmak, kartların BIOS'larının sıfırlanması gibi. SLI konusunda geniş bilgiye sahip arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Benim konuda yazmayi unuttugun bir nokta daha; Nvidia 970 STRIX icin ayri MSI 970 icin ayri suruculer yayinlamiyor iki kartda ayni suruculeri kullaniyor.
Hali hazirda kullandigin karti SLI yapmak istediginde ayrica bir surucu guncellemesi yapman gerekmiyor kaldiki Nvidia experience zaten bilgisayarda kurulu degil mi?
Karti Nvidia suruculeri taniyacak ve gerekli olursa yazilim guncellemesini yapacaktir.

Bu SLI sorunun sonucu ne oldu merak ettim, bir de sorunu cozduyseniz buraya neler yaptiginizi yazin daha sonraki arkadarlarada klavuz olsun ;)

@Denklem2a Hala yazlıktayım. 2 yada 3 gün sonra deneme şansım olacak. Sizin dediklerinize ek olarak bir arkadaşıma da danıştım. Tek kart takılı iken sistemi çalıştırıp, mevcut NVIDIA sürücülerini silmemi, bilgisayarı kapatıp Clear CMOS tuşu ile BIOS'u sıfırlamamı ve iki kartı da monte edip, SLI köprüsünü de taktıktan sonra sistemi çalıştırıp NVIDA sürücüsünü yüklememi söyledi. Son olarak ta NVIDA Denetim Masası'ndan SLI'ı aktif etmem gerekiyormuş. Bir problem yaşamazsam performans testlerini vs. yakında paylaşacağım.

Merhaba, ikinci kartı direk takıp çalıştırın ve hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Zaten sistem (Nvidia sürücü) otomatik tanıyıp size SLI için uygun olduğu konusunda size bildirim sunacak.

Size tavsiyem: İki kartın da BIOS'larını yedekleyip Rar'da saklayın. daha sonra Asus olan kartın BIOS'unu yedekle deyip MSI olan markaya Flashlayın. Bu bağlamda kartlar daha stabil ve daha iyi performans verecektir.

Bu arada, sanıldığı gibi bir durum yok ortada. (Gerçekler ağır geldi gibi bir durum söz konusu bile değil.) :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı