GTX 970 tabanlı sistem ekran kartı kullanım sorunu

Oyun Kayitlari

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
İki hafta önce 7000 TL Civarında ASUS & COOLER MASTER ekipmanlarını alarak bilgisayar topladım.
Ama şunu söyliyim parçalar 1.5 ay öncesinden alınmıştı. Yanı şu anki fiyatı 7000 TL geçebilir dolar yükseldiği için.

Her şey bu kadar :)
Toplaması güzel oldu ama hiç beklemediğim bir sıkıntı oldu. Normalde ekran kartı oyunlarda daha çok perfonmans verebilecek bir kart ama Windows 10 ekran kartında çalıştığı için kartın belli bir kısmını kullanıyor. %10 gibi. Buda Perfonmans düşüşüne sebep oluyor. Leptoplardaki gibi hem harici Ekran Kartı ile işlemci içindeki ekran kartını kullanmıyor. Ekrana giden kabloyu hangisine takarsanız o çalışıyor. Mesela harici ekran kartın HDMI çıkışına takınca sadece harici ekran kartı çalışıyor. Anakart üstündekine takarsanız işlemcideki ekran kartı devreye giriyor. Ama her iki ekran kartı da Aygıt yöneticisinde gözüküyor. Sıkıntı ise hangi karta takılı ise sadece onu kullanabiliyorsun.

Masaüstüne sağ tıklayınca harici ekran kartına takılı ise ekran kablosu İntel'in kısayolları kayboluyor üstüne üstlük İntel'in Grafik Özelliklerine Giremiyorsun. Aynısı diğer Kart içinde geçerli. Bu konuyu epey araştırdım bişe bulamadım. Şununda diyebilirsiniz "Oyunlara ya da Programlara sağ tıkladığında Grafik işlemciyle çalıştır seçeneği geliyor mu" Diye sorarsanız o da gelmiyor. Tam bir sıkıntı :) Windows işletim sistemini işlemcinin ekran kartında çalıştırıp oyunları ise harici ekran kartı ile çalıştırmak istiyorum yardım ederseniz güzel olur...

P_20150828_200841.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı