GTX 970 Tabanlı Sistem GTA V Düşük FPS Sorunu

Sequester

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi sistemimle GTA V te düşük fps alıyorum. 60 FPS de oyunu oynarken bir anda 50-40-30 diye düşmeye başlıyor ve bu durumdan rahatsız oluyorum. 60 FPS'in altına düşünce oyunda kasma oluyor.

Sistem Özelliklerim :

Ekran Kartı : MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12
Anakart : MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP
İşlemci : Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm
İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER HYPER T4 775/1155/1156/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1
Harddisk : WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
Solid State Disk : Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma/Read 540MB / Yazma/Write 520MB)
Bellekler : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit
Kasa : CORSAIR CARBIDE SERIES 400R 80PLUS 750W MidT ATX

Bütün ayarlarınız default olarak High sanırım, MSAA' yı siz açtınız mı? 4x 60-55 arasında bir performans veriyor. Ayrıca bu düşmeyi yolda sürerken mi yoksa çimenlik alanlarda mı yaşıyorsunuz?

Bütün ayarlarınız default olarak High sanırım, MSAA' yı siz açtınız mı? 4x 60-55 arasında bir performans veriyor. Ayrıca bu düşmeyi yolda sürerken mi yoksa çimenlik alanlarda mı yaşıyorsunuz?
Nvidia GeForce Experience uygulamasından optimize ettiğim için şu an oyun optimum ayarlarda.
VSYNC adlı ayarı kapatın. Aynı zamanda MSAA'yı kapatın. Bakalım neler olacak? Ve Sürücüleri Update edin.
Sürücülerim güncel V-Sync yi kapattığımda yine herhangi bir değişiklik olacağını sanmıyorum fpsi sabitlediği için. Zaten 60'ın altında fps alıyorum ben.
Advanced Graphichs seçeneklerini kapalı değil mi? Termal macun yenilemesi yapın. Kasayıda temizleyin bir baştan.
Nvidia GeForce Experience tarafından optimize ettiğim için hiçbir ayara dokunmadım. Kasanın her hafta temizliğini yapıyorum. Kasa o kadar eski olmadığı için termal macunu yenilemem gerektiğini sanmıyorum zaten ekran kartı ve işlemci 60 dereceyi geçmiyor.

@Silinen üye Dediğin gibi MSAA'yı ve V-Sync'yi kapatıp denedim 80-110 arası FPS alıyorum arada bir 60'a düşüyor. MSAA ne işe yarıyor ki ?

Nvidia GeForce Experience uygulamasından optimize ettiğim için şu an oyun optimum ayarlarda.

Sürücülerim güncel V-Sync yi kapattığımda yine herhangi bir değişiklik olacağını sanmıyorum fpsi sabitlediği için. Zaten 60'ın altında fps alıyorum ben.

Nvidia GeForce Experience tarafından optimize ettiğim için hiçbir ayara dokunmadım. Kasanın her hafta temizliğini yapıyorum. Kasa o kadar eski olmadığı için termal macunu yenilemem gerektiğini sanmıyorum zaten ekran kartı ve işlemci 60 dereceyi geçmiyor.

@Silinen üye Dediğin gibi MSAA'yı ve V-Sync'yi kapatıp denedim 80-110 arası FPS alıyorum arada bir 60'a düşüyor. MSAA ne işe yarıyor ki ?
Köşe yumuşatma olarak geçer. Tırtıklanmaları önler. Aktif olduğu zaman, %25 kadar performans azalır. Kısacası ayrıntılara yarar MSAA.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı