GTX 970 Toplama Bilgisayar

Sizce güzel mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
upload_2016-4-29_17-4-36.png
upload_2016-4-29_17-4-46.png

Hataları varsa belirtirseniz sevinirim. Ya da daha iyi bi öneriniz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çok bilgi sahibi değilim bende yeni bir sistem alıcam bunun için baya araştırıyorum.Araştırırken buna benzer gördüğüm sistemlerde herkes i5 6500 işlemciyle z serisi bir anakart kullanmak israftır diyor.Z serisi anakartlar O.C için olduğu söyleniyor.Bu z serisi anakartları i5 6600K yada i7 6700K ile kullanmanın doğru olduğunu söylüyorlar sizde biraz bakın isterseniz yanlış bilgi vermek istemem.

i5 6500 e overlock yapılmayacak onun için gidip z170 anakart almayın. Gidip b150 gaming m3 gibi bir kart alıp ekran kartını r9 390x yapın ve vatandan almayın gereksiz yere pahalı. Eksen bilgisayarı öneriyorum fiyatları çok uygun. 4000 tl ye r9 390x li bir sistem çok rahat çıkar hatta i5 6600k ve gigabyte gaming k3 anakart içeren sistem de çıkabilir.

Z serisi anakartlar her açıdan alt modellerinden daha üstündür. Sadece oc için değildir. Uzun süreli kullanımlar, sıcaklık, malzeme kalitesi vs. bunlarda vardır. Buna göre de fiyatı vardır. K ibaresi olmayan bir işlemciye oc yapılmaz diye bir şey yok. Mesela i5 6600'ün K sız versiyonuna Msi Z170-A Pro ile oc yaptım. Oldu da yani. Tabi her anakart buna izin vermiyor. Ona göre araştırıp almak gerek. K ibaresi olan işlemcilerin farkı oc potansiyellerinin yüksek olması. i5 6500'e de iyi bir soğutucuyla biraz oc yapıldığında i7 6700'le aynı performansı veriyor.
Bu arada sistem gayet güzel olmuş.

O cafcaflı bir iş. K ibaresi olmayan işlemcilere de o.c yapılıyor doğru fakat hakikaten cafcaflı bir iş. Asrock un extreme modellerine de yapıldı testlerine bakmıştım ve etkili değiller. Arkadaşın i5 6500 ile asus pro gaming kullanması yerine b150 bir anakart seçip r9 390x alması daha iyi olur.

Bu devirde SSD siz sistem alınmaz hocam .Bütçenizi zorlayarak 120GB veya 240 Gb lık SSD eklemenizi tavsiye ediyorum

Aslında pek de cafcaflı değil. K ibaresi olmayan işlemciler locked olarak görülür ve oc yapılmaz. Ancak bazı anakartlar bunu unlocked yapabiliyor. Önceki yorumda dediğim gibi. Ancak arkadaş oc yapmayacaksa almanında bir manası yok. İhtiyaca göre almak gereklidir parçaları. Oyun içinse b150+r9 390x çok daha iyi olacaktır. Ancak 1080p de oynanacak ise r9 390 alınıp kalan parayla da işlemci yükseltilebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı