GTX 970 ve i5-6600 FPS Sorunu

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba daha önce konu açmıştım ama kendimi ifade edemediğim için yararlı çözüm önerileri gelmemişti. Şimdi video çekip tekrar konu açıyorum. Videoda gördüğünüz üzere işlemci kullanımı düşük kalıyor ve çok fazla FPS düşüşü yaşıyorum. Anakartım B150m Bazooka. Termal macunu yenilemedim ve işlemcimde stok soğutucu kullanıyorum. Sizce bu bir sorun mu ve çözümü nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim aşağı yukarı aynı sisteme sahibiz seninle ve aynı sorunu bende yaşadım. Ram'ini söyleyebilir isen yardımcı olabilirim.
Hyperx fury 8gb tek modül 2133 mhz.

MSAA'yı kapatıp tekrar bakarmısınız drop oluyor mu? MSAA FPS katilidir.
Evet dediğiniz gibi oldu bariz azalma var ama yine de sorun devam ediyor. Örneğin akşam ışıklardan geçiyorum kavşakta 50 fpsye düşüyor sonra dönüp ordan tekrar geçiyorum 53-54 fps alıyorum. Yalnız MSAA'yı kapatınca işlemci kullanımı ara ara %100'ü görse de MSAA açıkken %60-80 civarında takılıyor.

Aldığınız fps gayet normal geldi bana özellikle de o ayarlarda. Genelde sabit görüntüde veya dar alanlarda fps yüksek olur. Bir de GTA'nın iki belası var bunlar araba sürerken fps düşmesi ve çimenlerde ki fps düşmesi.

Reflection MSAA değerini 2x veya 4x yapıp NVIDIA denetim masasından Multi Frame Anti Aliasing (MFAA) ayarını aktif edip tekrar dener misin acaba?

Eğer bilgisayar Türkçe ise bana şuranın resmini atarsan MFAA'nın hangi ayar olduğunu gösterebilirim:
upload_2017-1-21_13-36-8.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı