GTX 970 vs R9 380X?

8 GB Ram'ın kartı uzun ömürlü yapacağını düşünmüyorum. Zaten oyunlar yüksek detaylarda 4-5 GB Vram kullanmaya başladığında R9 390 8 GB bile çok zorlanacaktır.
Yani ömür konusunda düşünmeyin. İkisi de çok iyi kartlar. İkisi de üzmez. İkisi de birbirini geçebiliyor. Tartışma konusu olmasına gerek yok.

8 GB Ram'ın kartı uzun ömürlü yapacağını düşünmüyorum. Zaten oyunlar yüksek detaylarda 4-5 GB Vram kullanmaya başladığında R9 390 8 GB bile çok zorlanacaktır.
Yani ömür konusunda düşünmeyin. İkisi de çok iyi kartlar. İkisi de üzmez. İkisi de birbirini geçebiliyor. Tartışma konusu olmasına gerek yok.

Kesinlikle, o kart 8 G VRAM kullanana kadar ölür zaten. Ama 8G'nin 3.5 G'den daha uzun ömürlü (Oyunlarda) olduğu aşikar.

Kesinlikle, o kart 8 G VRAM kullanana kadar ölür zaten. Ama 8G'nin 3.5 G'den daha uzun ömürlü (Oyunlarda) olduğu aşikar.

8GB VRAM denildiği gibi o kart için gerekenden fazla, GTX 970'e göre pazarlama avantajı olması için yaratılmış muhtemelen. 8GB VRAM bana da çekici geliyor bazen, ama bugünkü GTC'deki konuşmada Pascal mimarisi hakkında pek beklenen haberleri alamayıp Tesla ve 129.000$ değerinde süperbilgisayarı boş boş izledikten sonra alma ihtimalim daha da artan GTX 980'in R9 390'dan da R9 390X'den de, birkaç oyun testi hariç (Far Cry: Primal, Hitman 6), 1080p çözünürlükte bariz üstün olduğunu görünce geçiyor.

Tamam bütçeyi yükseltip gtx 970 almaya karar verdim. Tercih edeceğim kart Galax gtx 970 ex oc olucak. Önerileriniz için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı