GTX 970 vs R9 380X

Video çekimleri konusunda günümüzde Shadow Play- Nvidia -, GVR- AMD -' ye oranla bariz bir farkla önde. Shadow play ile kayıt alırken, kayıt alırken ki FPS düşmeleri yaşanmıyor. Ama GVR de hatırı sayılacak bir oranda bu durum gözler önünde. Video işlerine girmeyi düşünüyorsanız- Bu işi çokta tavsiye ettiğimi söyleyemem açıkçası. Nitekim, ben dahil bir çok arkadaşımda bir kaç videodan sonra, sıkılıp bıraktık. Yani her yiğidin başarılı bir şekilde yapabileceği bir iş değil Youtuber olmak. Yaşınızı bilmiyorum ama özellikle 18 yaş altında iseniz tavsiye etmiyorum. İleride üzülen çoğu insan gibi olma şansınız daha yüksek oluyor.- Nvidia almanız bariz bir şekilde kendisini hissettirecektir.

Ancak teknolojinin nasıl ilerlediği belli olmaz ve AMD kendini yazılım olarak gayet geliştirdi. Bu konuda bir çalışma olursa ve Shadow Play kadar başarılı olursa, artık Nvidia' nın yüzüne bakılacağını düşünmüyorum- Üstelik AMD Polaris mimarisinin güç tüketiminin maxwell den daha verimli olacağını da iddia ediyor-.

FC P'den bahsediyorsanız eğer son gelen güncellemelerden sonra bu durum tekrar değişti. :)
Rapt var AMD tarafından video kaydetmek için. Kullanımına alışmak biraz zaman alıyor ama alıştıktan sonra sorun yaşamazsınız. Ayrıca AMD Game E. ile LOL gibi oyunlarda RP kazanabiliyorsunuz. R9 270 kullanan bir arkadaşım bu özelliğinden bahsetmişti.
Hocam bende R7 250X var ve ben Raptr'ı kullanamıyorum. Hem o RP kazanmak o kadar kolay bir şey değil. Kazanana kadar canınız çıkıyor ve sadece 80.000RP'de R9 270 alabiliyorsunuz. Forumda Raptr ile ilgili konu açtım kimse doğru dürüst yardımcı olamadı. O bakımdan ShadowPlay hem kullanışı hemde kolaylıkları bakımından Raptr'dan daha iyi.

Hep AMD tarafını düşünmüşsünüz, kimse de dememiş AMD yazılımını geliştirirken nVidia yatacak mı diye? Her halde nVidia da boş durmayıp kendi yazılımını daha fazla geliştirme yoluna gidecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı