GTX 980 Asus vs Msi ? [Anket]

GTX 980 # Asus vs Msi ?

• Asus # 2166 TL (Fiyat değişebilir)

• Msi # 1996 TL (Fiyat değişebilir)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu 2 ekran kartı arasında kaldım. 1 haftaya satın alacağım. Videolara baktım resimlere baktım sorunları araştırdım ve tespit ettiğim şeyleri sizinle paylaşayım. Sizce ne almalıyım ?

Lütfen başka model ve başka marka ekran kartı öneri yapmayalım çünkü bu karşılaştırma diğer herkese yardımcı olacak.
Bende Msi GTX 970 vardı CW'den iade ettim. Şimdi üstüne para koydum ve kararsız kaldım. Aşağıda bulunan yazım tespitlerim tamamen tarafsızdır. Lütfen sizde öyle yorumlar yazın.
Neden, hangi markayı tercih ettiğinizi yazarsanız bu soruya takılan arkadaşlara daha çok net bir cevap vermiş oluruz başka bir konu açılmasına gerek kalmaz.

• Msi GTX 980'in Asus GTX 980'den çekirdek hızı (MHz) az da olsa daha fazla buna rağmen Asus 2-5 FPS daha fazla vermiş testlerde.
  • Asus 8 pin + 6 pin girişi kullanırken / Msi 2 x 8 pin kullanıyor. Anladığım kadarıyla daha fazla güç kapistesi olduğu için elle OC potansiyeli daha fazla.
  • Artık GPU'lar çok ağır ve uzun bu yüzden 1 yıl kadar kullanımda sıcak ve soğuk geçiş yaparken arka plaka olmayan ekran kartında sarkma bükülme olduğunu gördüm yabancı forumlarda yani Asus'da arka plaka varken bükülme ve soğutma engellemek amacıyla Msi gibi üst seviye 2000 TL'lik bir ekran kartında arka plaka koymaması çok büyük eksiklik. (Bükülme ile ilgili resimler aşağıda.)
  • Msi tasarım olarak ne kadar çekici dursa da Asus da sade güzellik sahibi ve ekran kartı kasada ters durduğundan ön tasarım değilde arka tasarımı çok daha önemli Msi'da arka plaka olmadığı için tozları temizlemek daha zor ve pencereli kasada kötü duruyor. Fakat Asus'da çok şık bir arka plakaya sahip en büyük farkı bu belkide.
  • Tabi ki arka plaka bulunan Asus, Msi'dan 170 TL daha pahalı. Buda arka plakanın farkı sanırsam. :) Msi'da arka plaka bazı sitelerde 40 dolara satılıyor yani taksitle alıyorsak Asus almak daha mantıklı olacaktır.
  • Msi kutusu içinde SLI kablosu çıkmaz iken, Asus kutusu içinden çıkıyor. Buda fiyat farkını kapatabiliyor.
Bükülme ve sarkma olayını yabancı forumlarda gördüm resimlerini sizlerle paylaşayım. Ne kadar doğru bilinmez ama bence 2000 TL verdiğin bir kartta arka plaka bulunması şart.
gpu_sag_comp.jpg

Bu videoda ise Msi GTX 980 Gaming 4G ile Asus GTX 980 Strix OC versiyonlarını kıyaslama yapılmış hem ses hem performans hem de soğutma olarak ele almış gayet yararlı video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resimler:

v2-74970_medium.jpg v2-75338_medium.jpg
v2-74970-2_large.jpg v2-75338-2_large.jpg
Ekran Alıntısı.JPG 980-4G-02b.png

Dosya Ekleri

• normal_ASUS-Strix-OC-Edition-GTX 980_030.jpg
    normal_ASUS-Strix-OC-Edition-GTX 980_030.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 310
Ben MSI kullanıcısı olarak yine MSI alırdım, Cw markaya has bir durum değildir, bükülmede çalışmaya mani olan bir problem değildir, MSI'ın performans olarak da daha iyi olduğunu düşünüyorum. Arka plaka da çok mühim değil beni arkası değil performansı ilgilendiriyor şahsen. Fiyat olarak da uygun. Asus'un kendine has bi kalitesi ve marka potansiyeli var, anakart alcak olsam asus alırım yine şuan kullandığım Maximus Hero ROG serisi gibi fakat ekran kartında da MSI gerçekten başarılı bence.

Hocam başka marka önermeyin demişsiniz ama sonuçta kartı alacağınız için GALAX HOF veya SOC 980'e bakmadan mümkünse kart almayın. En azından araştırın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben MSI kullanıcısı olarak yine MSI alırdım, Cw markaya has bir durum değildir, bükülmede çalışmaya mani olan bir problem değildir, MSI'ın performans olarak da daha iyi olduğunu düşünüyorum. Arka plaka da çok mühim değil beni arkası değil performansı ilgilendiriyor şahsen. Fiyat olarak da uygun. Asus'un kendine has bi kalitesi ve marka potansiyeli var, anakart alcak olsam asus alırım yine şuan kullandığım Maximus Hero ROG serisi gibi fakat ekran kartında da MSI gerçekten başarılı bence.

Eğer videoyu izleseydiniz Asus'un MHz'si daha az olmasına rağmen daha fazla performans veriyor. FPS olarak Asus stok halde önde fakat Msi OC potansiyeli daha fazla çünkü 2x8 pin mevcut. Ayrıca bükülme olayı da tamamen doğru ve 2000 TL vereceğin bir karta rakibinde arka plaka olması önemli. Videoyu izlemeni tavsiye ederim. Ondan sonra konuşalım.

Sen zaten inceden kararını vermişsin. :)
Aslında öyle değil tasarım olarak Msi ön tarafda daha güzel fakat kasada ters duruyor yani arka tasarımı ve sağlamlık olarak Asus daha önde.

@Tisy yazıyı okuduğundan tam emin değilim GTX 970 vardı CW'den iade oldu ve hediye çeki verdiler 1400 TL ve YouTube kanalım var kanalı aksatamam. Zaten yeni mimari ne kadar daha fazla performans verebilir ki ucuz olması beklenmiyor. GTX 980 alacağım üstüne 600 TL koyup zaten 1080P yeterli. 1 sene sonra da yeni mimarinin en üstüne ya da yeni mimaride GTX 980'in daha üstüne geçerim. Çok fazla fark olmaz artık mimariler de.

Haklısın akıl işi değil ama zaten 1080P'de oynuyorum. FPS sabit 100 FPS alcağıma 60 sabit olur Msi veya Asus olur kafam rahat olur anlatabiliyor muyum marka sevdası var bence. Daha doğrusu kalite, servis ve performans.

Ya şu forumun tek sevmediğim özelliği ben 2 kart arasında kalmışım ekran kartı önerisi istemiyorum ki tamam sağol hoş daha fazla performans al diyorsunuz ama ben bunları seçtim. Yani başka marka önermeyin diye özellikle belirttim yani dikkate alınmıyor mu bunlar ben de mi bir sorun mu var. Ben Msi ve Asus seviyorum gayet basit bir soru sordum. Asus Gtx 980 mi yoksa Msi GTX 980 mi ? Sonra forum sürekli böyle konu kaynıyor insanlar aradığını bulamıyor sürekli konu yönlendirme çabası var. Vallahi anlamıyorum gerçekten üzüncü oysa ki yapacağınız çok basit Msi şu nedenden ya da Asus çünkü şu nedenden bu kadar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı