GTX 980 ile Warzone düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Razzor

Decapat
Başlıkta da göreceğiniz gibi GTX 980 kartımla Warzone oyununda düşük FPS alıyorum. Sistemim şu şekilde:
- R3 3100.
- B450M.
- GTX 980.
- 16 GB RAM.
- 550W PSU.
Yani bu sistem ile değil minimum, önerilen sistemi dahi karşılıyorum. Ama oyunun içinde "Low ayarlarda" 40-60 FPS arası alıyorum. Bazen droplar giriyor 20 FPS altına düşüyor. Ciddi kasmalar oluyor. Bir öneriniz var mıdır?
Bu arada tüm driverlar güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun çok ağır , güçlü sistem istiyor yani. Maalesef normal olabilir. Yine de başkalarına sorun. Sıcaklıkları da kontrol edin bence.

Oyun çok ağır , güçlü sistem istiyor yani. Maalesef normal olabilir. Yine de başkalarına sorun. Sıcaklıkları da kontrol edin bence.
Oyun 1650 kartlarda bile akıcı çalışabiliyor. Kaldı ki 980 de hala güçlü bir kart. Arkadaşın sorunu donanım değil muhtemelen.

Biraz araştırdım da. Evet kart 1650'den güçlü sanırsam. Isınma problemi var galiba. Değerleri ölçebilirseniz yardımcı olabileceğimi umut ediyorum.

Farklı herhangi bir oyunda olağandan düşük FPS sorunu oluyor mu? Yoksa Warzone'a mı özel?
Sadece Warzone'a özel. Hayır bir de anlamadığım şey şu. Ben bu oyunu i5 9300H ve GTX 1650 16GB RAM li bir laptopta daha iyi ayarlarda daha yüksek FPS'ler alıyordum. İnternetten baktığımda da almam gereken FPS çok daha yüksek gözüküyor.

Sadece Warzone'a özel. Hayır bir de anlamadığım şey şu. Ben bu oyunu i5 9300H ve GTX 1650 16GB RAM li bir laptopta daha iyi ayarlarda daha yüksek FPS'ler alıyordum. İnternetten baktığımda da almam gereken FPS çok daha yüksek gözüküyor.
Demek ki oyun problemde. Tüm oyunlarda aynı sorunu yaşasaydınız sıkıntıydı fakat şuan oyunda gibi duruyor. Yabancı forumlara da bakın isterseniz belki 980 kullanan diğer kullanıcılar da aynı problemi yaşıyordur. Ya da 980 mimarisi eski olduğu için problemler çıkabiliyor olabilir. Detaylı bir bakmak gerek.

Benim ilgi alanım laptoplar . O yüzden sorununu çözemeyebilirim. Ama masaüstü bilgisayarlar 60 - 70 civarı olması gerek diye biliyorum. Sorununuzu çözemezseniz Apex Legends isimli oyuna geçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı