GTX 980 Isınma Sorunu

• Konuyu başlatan gkii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 4B

gkii

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Galax GTX 980 SOC var. %100 fan gücünde Shadow Of Mordor'da 2K Ultra ayarlarda GPU ısısı 76-79 civarında seyrediyor. İşlemci 4690k ve ısısı da oyunda 58 civarlarında. Kasa olarak Zalman Z3 Plus kullanıyorum. İnternetten ve Technopat testlerine baktığımda MSİ kartlarda %50 fan gücünde ortalama 60-67 derece arasında geziyor. Benim kartımda bir sıkıntı mı var acaba? Geçen 4K'da açtım oyunu test amaçlı. Birkaç dakika sonra bilgisayar kendini kapattı ama o arada sıcaklığa bakamamıştım. Furmark testinde 5-6 dakika 1080p Ultra 8x MSAA ayarlarda çalıştırdım. Kapanma olmadı ve ortalama sıcaklık 72 civarlarındaydı. İşlemciye de test yaptım onda da kapanma olmadı ama sanki bir gariplik var gibi. Mesela bilgisayarı açarken de bazen anakart logosunda takılı kalıyor Mouse'u çıkartınca devam ediyor boot'a.
Anakart da bu arada Gigabyte Z97-HD3.
Sistem yeni bir tek ekran kartı 2.el.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınan bir donanım yok. Isınma kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyoruım. En çok ısınan donanım ekran kartı, o da 75 dereceyi geçmemiş. BIOS güncellemesi yapın. Sürücülerinizi güncelleyin ve kasanın hava akışının iyi olduğuna emin olun. Bu arada bu kapanma sorununu kaç kere yaşadınız? Ayrıca 4K oynadığınız zaman kapandığını belirtmişsiniz. PSU yetmiyor olabilir o kadar efor sarfetmeye. PSU nedir? Bize mümkünse bir resmini atınız.
BIOS son sürüm. PSU Zalman Z3 Plus'la gelen. 600W bir PSU. Kapanma sorunu 1 kere oldu.
Resmi de atacağım birazdan. Editlerim atınca. Teşekkürler yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• IMG_0345.JPG
    IMG_0345.JPG
    436,2 KB · Görüntüleme: 242
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı