GTX 980 sistem anakart önerisi

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
Herkese tekrar iyi günler dilerim.

Öncelikle bir sistem yaptım. Fakat bu sistem için aşağıda yazdığım anakart kasamın bazı fanlarını çalıştıracak yuvası olmadığı için yetersiz. Sistemim:

• Anakart: Asus P8 H77 M LE
  • RAM: Kingston Hyperx 8GB 1600Mhz DDR3
  • Ekran Kartı: Asus ROG STRIX GTX 980 4 GB 256 Bit
  • İşlemci: i5 2500K 3.30 - 3.70 Ghz
  • Kasa: Asus Pencereli Thermaltake 750W Bronz Kasa
  • İşletim Sistemi Windows 10 Pro 64 Bit

Bana 400 -500 TL arası 3-4 Fan yuvalı güzel bir anakart önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese tekrar iyi günler dilerim.

Öncelikle bir sistem yaptım. Fakat bu sistem için aşağıda yazdığım anakart kasamın bazı fanlarını çalıştıracak yuvası olmadığı için yetersiz. Sistemim:

• Anakart: Asus P8 H77 M LE
  • RAM: Kingston Hyperx 8GB 1600Mhz DDR3
  • Ekran Kartı: Asus ROG STRIX GTX 980 4 GB 256 Bit
  • İşlemci: i5 2500K 3.30 - 3.70 Ghz
  • Kasa: Asus Pencereli Thermaltake 750W Bronz Kasa
  • İşletim Sistemi Windows 10 Pro 64 Bit

Bana 400 -500 TL arası 3-4 Fan yuvalı güzel bir anakart önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Dostum o sistem arkadaşın dediği gibi aşırı dengesiz. 980 ekran kartı alıp h77 anakart almak ney allah aşkına :D işlemcide dediği gibi düşük kalmış, ekran kartını 970 e çekip anakart ve işlemciyi hatta Ramleri 16 gb a çıkarabilirsen o zaman daha dengeli ve güzel bir sistem çıkar ortaya, hatta yapabilirsen DDR4 yapmaya çalış, sistem tavsiyeleri bölümüne bakarsan süper olur. hatta dün tekrardan yayımlandı diye biliyorum kontrol et.

Anakart tavsiyesi istiyorsan, Z170A gaming pro ya da Z170 gaming m3 500-600 tl arasında bu iki anakart DDR4 3600 mhz olması lazım, USB 3.1 hatta bu anakartlar.

İşlemcinide i5 6600 yapabilirsen güzel olur. bütçen var ise ekran kartını kısmadan arttır bu dediklerimi, daha detaylı bilgi istersen yardımcı olabilirim yazman yeterli.

Arkadaşlar tam zamanında ban atmışlar bana cevap yazamadım size. Sistem dengesiz olabilir fakat ben bu sistemi sıfır toplamadım önceden Gtx 770 ekran kartım vardı onun yerine 980 aldım anakart hep aynıydı gidip h77 anakart almadım.

Dengesiz falan FPS düşüşlerim falan yok. Her oyunda akıcı oynuyorum. Tabiki ileride değiştireceğim işlemcimi fakat vakit bu vakit değil epey masraf yaptık. Bana ileriye dönük bir anakart önerirseniz Asus olursa sevinirim ilerde i7 işlemci alacağım zaten ona da uygun olacak şekilde şuan ki i5 2500k işlemcime de uygun olacak bir anakart lazım. Tabi kasamda 3 adet fan var. 1 tanesi çalışıyor. Bu önereceğiniz anakartın en az 3 fan yuvası da olursa sevinirim.

DDR3 anakart olursa sevinirim. (Birde RAM Masrafı çıkmasın)

Ekran kartımı asla Gtx 970 e düşüremem. Önerinizi için teşekkürler :)

Maalesef sıfır ürün lazım. İkinci el düşünmüyorum. Öneriniz için teşekkürler. Şimdi bana bu dünya da istediğim anakart yok mu sıfır olarak :D Overclock yapmayacağım.

Örneğin bu anakart dediklerimi karşılamaz mı ?
ASUS Z170-P D3 Intel Z170 Soket 1151 DDR3 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Arkadaşlar dediğiniz gibi DDR3 'e gerek yok Haziran gibi RAM,Anakart,işlemci değiştiriyorum. elimde şuan yeterli olan Donanımlar:

Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX GTX 980 4gb 256Bit
HDD: 2TB 7200 RPM Samsung Harddisk
PSU: Asus Thermaltake 750w Bronz Pencereli Kasa
Anakart: ?
RAM: ?
İşlemci: ?

Evet Arkadaşlar şimdi yeni konu açıp fazla kalabalık yapmak istemem. Size de uygunsa buradan bana Anakart,RAM,İşlemci tavsiyeleri bulunursanız çok sevineceğim.

Anakart: Muhakkak 3 fan yuvası olsun kasada 3 fan var. DDR4 olursa da sevinirim. Fazla abartılı fiyat olmazsa sevinirim :)
RAM: Aynı şekilde DDR4 olursa güzel olur zaten anakart desteklemez.
İşlemci: Evet en can alıcı parça. İşlemciye bu sisteme uygun İntel i7 olursa sevinirim. Overclock asla yapmayacağım ona göre abartısız bir i7 işlemci söylerseniz çok iyi olur. Şimdiden Teşekkürler.

Şirketlerin rekabet içindeki duşmanlikları felan olması önemli değil bileşenler sadece işlerini yapıyorlar .:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı