GTX 980 Sistem Donma Sorunu

avakazade

Hectopat
Daha fazla  
Bugün 5-6 kez başıma geldi önceden de olmuştu ama fazla umursamadım. Artık gına geldi. Problem şöyle başladı. İlk zamanlar PC'yi açarken HDD ışığı yanmıyodu. Power ışığı, fan ışıkları falan hafif yanıyodu. Sonra 3-4 resetten sonra kendine geliyodu bip sesi vs. gelip pc açılıyordu. Şimdi bu sorunla beraber birde bilgisayarda oyun oynarken, facebookta takılırken vs. bi anda donuyor. Bakıyorum ki HDD ışığı kapanmış. Bide bu donma sırasında tam donarken hangi ses varsa o ses tekrar ediyor sürekli bi süre sonra susuyor. Bazı donmalarda ekran bembeyaz oluyor bazısında en son görüntüde kalıp bi süre sonra kararıyor falan. Vallahi bıktım artık yardımlarınızı bekliyorum. Bios'u da az önce güncelledim sıkıntı devam ediyor.

işletim Sistemi : Windows 10 64bit
Ekran Kartı : Msi GTX980 Gaming 4G
Ram : Kingston 16Gb 1600mHz
İşlemci : AMD FX9590 4.7gHz (3.7'ye düşürdüm takılmalardan dolayı. 4.7yken PC açılırken donma oluyodu.)
Anakart : ASUS M5A97 r2.0

Vallahi haklısın galiba Recep abi de bu konu hakkında bir şeyler yazmıştı bir konuya. Uyumsuzluk yapıyor vs. diye. Bu işlemciye sahip çoğu kişide var yani bu sorun. Eğer öyle bi durum varsa sizce buna uyumlu bi anakart mı almalıyım yoksa intel'e geçiş yapayım mı :)

Vallahi haklısın galiba Recep abi de bu konu hakkında bir şeyler yazmıştı bir konuya. Uyumsuzluk yapıyor vs. diye. Bu işlemciye sahip çoğu kişide var yani bu sorun. Eğer öyle bi durum varsa sizce buna uyumlu bi anakart mı almalıyım yoksa intel'e geçiş yapayım mı :)
Yani idare edebilirsen et birkaç ay yeni amd nin işlemcileri çıkana kadar yok ben bekleyemem dersende skylake geçmeni öneririm

Sıkıntı işlemciden yani son karar budur :D Ekim ayına kadar bekleyelim o zaman :D Bu ara bi dipnot 2 gündür uzun süre pc başındayım henüz bi donma olmadı. Ancak açılıştaki sıkıntı devam ediyor :)

Acaba sıkıntı anakart işlemciyi taşıyamadığı için olabilir mi. Asusun crosshair v formula-z modeli bu işlemciyi destekliyor. Acaba alsam sorun çözülür mü. Şimdiden teşekkürler ^^

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı