GTX 980 sistem düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Sample0

Hectopat
Her oynadığım oyunda internetteki testlerden çok farklı sonuçlar alıyorum. En son sorunumu Uncharted'da yaşadığım için ondan bahsedeyim. GTX 1050 Ti ile yapılan testlerde alınan FPS değerini, en düşükte GTX 980 ile (ki aralarında dağlar kadar fark var performans testlerine de bakabilirsiniz) ve daha iyi bir işlemci ile (Ryzen 5 3500X, yanlış bilgi için üzgünüm) ancak alabiliyorum. Ayarları yükseltsem de FPS maksimum 3 birim oynuyor. FSR açıyorum gene 2 FPS + katıyor. Problem ne anlamıyorum. Yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Fanın hızını maksimuma aldım ve 78 derece üstüne çıkmadı fakat performans hala aynı. Ne yapabilirim?

22 FPS gibi komik bir sayıyla karşı karşıyayım şu an.

Bu sıcaklıktayken MHz kaç?

Tekrar yapıp sonucu atayım.

1666214458488.png

Bu sefer 80 üstüne çıktı ve FPS olarak birebir aynı değerlerde.

Tekrar yapıp sonucu atayım.

Eki Görüntüle 1548647

Bu sefer 80 üstüne çıktı ve FPS olarak birebir aynı değerlerde.
GPU Clock düşük yine. Testi yaparken GPU Clock kısmına göz atın. Sıcaklık kaçı geçince düşüyor? Sıcaklık yüzünden hız düşürmez ise yani normalde 1127 ile 1216 MHz arasında çalışması lazım.

Tekrardan test edip kontrol ettiğimde, 900-930 arasında gezdiğini, maksimum 940 gördüğümü fark ettim. 66 derecede bile 913 MHz çalışıyor kart. Maksimum 940'ı gördüm ve herhangi bir azalma artma vb söz konusu değil.

Geri
Yukarı