GTX 980 sistem Windows 10 destekler mi?

casper04

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımın özellikleri şöyle;

i5 6600.
GTX 980.
16 GB DDR4 RAM.
MSI B150 GAMING M3 anakart.
WD 1 TB HDD.

Acaba bilgisayarım Windows 10'u rahat bir şekilde çalıştırır mı? İnternette şöyle bir şey okudum boştayken bile %20-25-30 RAM kullanımı oluyormuş bu da sistemin kasmasını performansın düşmesini sağlıyormuş doğru mudur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayarımın özellikleri şöyle;

i5 6600.
GTX 980.
16 GB DDR4 RAM.
MSI B150 GAMING M3 anakart.
WD 1 TB HDD.

Acaba bilgisayarım Windows 10'u rahat bir şekilde çalıştırır mı? İnternette şöyle bir şey okudum boştayken bile %20-25-30 RAM kullanımı oluyormuş bu da sistemin kasmasını performansın düşmesini sağlıyormuş doğru mudur? Yardımcı olursanız sevinirim.
Kaldırır ama Ssd tavsiye ederim.

Anladım bir sorum daha var oyunlarda performansı düştü bilgisayarımın bu sebeple format atmayı düşündüm atmışken de windows 10 kurayım dedim kasanın tozlarını alıp ekran kartı ve işlemcinin termal macununu yenileyeceğim oyunlarda malesef bir düşüş mevcut bu bilgisayarı alalı 5 yıl kadar oldu bu süreçte termal macunları hiç değiştiremem bundan kaynaklanır mı başka bir sebebi var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Her şekilde kaldırır. Ama SanDisk veya Samsung SSD almanı öneririm. Taş gibi sistem SSD alırsan daha da hızlanır ayrıca Windows daha hızlı yüklenip açılır.
Anladım bir sorum daha var oyunlarda performansı düştü bilgisayarımın bu sebeple format atmayı düşündüm atmışken de Windows 10 kurayım dedim kasanın tozlarını alıp ekran kartı ve işlemcinin termal macununu yenileyeceğim oyunlarda maalesef bir düşüş mevcut bu bilgisayarı alalı 5 yıl kadar oldu bu süreçte termal macunları hiç değiştiremem bundan kaynaklanır mı başka bir sebebi var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Termal macunu yenile bence 6 ayda yada 1 senede 1.çünk termal macun işlemcinin sıcaklığının artmasını az da olsa engeller. İşlemci ısınnca da performans düşer. Normal olarak.

Geri
Yukarı