GTX 980 Ti İçin 1080p LCD VS IPS

Burç

Hectopat
Daha fazla  
1080p gtx980 ti için monitör alacağım bütçe 700-900 arası. Karar veremedim 1-2ms LCD mi alsam yoksa 5ms IPS mi ?

Benim tercihim tepki süresi 1-2 ms olan LCD monitörlerden yana olurdu. Oyun oynarken daha iyi bir deneyim sunacaktır ama eğer photoshop'ta fotoğraf düzenliyorsanız tasarımla uğraşıyorsanız IPS monitör sizin için daha uygun olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önümüzdeki 5 sene tüm oyunları hiçbi ayarı ulradan aşağı yapmamak için gtx980 ti almak istiyorum oynayacağım oyunlarda gta 5 totalwar ve assassin's creed serisi gibi yüksek oyunlar o yüzden 144 fps yi ultralarda pek görmem heralde özellikle yeni çıkacak olanlarda. 1080p de bu yüzden kararlıyım sadece ips mi lcd mi olsun karar veremedim oyundan başka kullanım amacım yok photoshop grafik felan

O ekran kartıyla en az 4k veya 1080p 144hz monitör kullanmanı öneririm.
Yoksa GTX 970 al.

Gtx 970'i 3,5 GB meselesi yüzünden almak istemiyorum gta 5'te x8 felan yapınca VRAM kullanımı 4GB'ı aşıyor bu yüzden r9 390x düşündüm fakat onunda çekirdek hızı düşük en iyisi gtx 980 Ti

LCD demiyecektin TN vs IPS yazmalıydın :) TN panellerin gecikme süreleri daha düşük 1-2ms, IPS ise 5ms. TN panellerin renkleri IPS kadar canlı değil ve biraz yan baktığında renklerde bozulma oluyor. IPS panellerde ise renkler daha doğal ve 178 dereceye kadar baktığında renklerde bir bozulma olmuyor. Ben kendim IPS panelli bir monitör kullanıyorum ve oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım.

LCD demiyecektin TN vs IPS yazmalıydın :) TN panellerin gecikme süreleri daha düşük 1-2ms, IPS ise 5ms. TN panellerin renkleri IPS kadar canlı değil ve biraz yan baktığında renklerde bozulma oluyor. IPS panellerde ise renkler daha doğal ve 178 dereceye kadar baktığında renklerde bir bozulma olmuyor. Ben kendim IPS panelli bir monitör kullanıyorum ve oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım.

Genel olarak hangi oyunları oynadınız sizce lcd ye göre renkler kalite daha mı tatmin edici ?

Gtx 970'i 3,5 GB meselesi yüzünden almak istemiyorum gta 5'te x8 felan yapınca VRAM kullanımı 4GB'ı aşıyor [/QUOTE]
8x yapınca çok fark olmuyor ekran kartına gereksiz yük biniyor. 3,5 GB meselesi güncelleme ile çözülmüş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı