Çözüldü CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası sonrası minidump yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AkaleMaiss

Attopat
Daha fazla  
RAM
XPG , A-Data Ram DIMM 16GB DDR4 3200MHZ GAMMİX D35 Black
Ekran kartı
MSI GTX1050Tİ
Anakart
Asus Prime B450M-K II
İşlemci
Ryzen 5 5600
2-3 gündür bilgisayarımı açıp oynamaya çalıştığım vakit CRITICAL_PROCESS_DIED kodlu mavi ekran hatasını alıyorum ve çözüm bulamıyorum.

Öncelikle minidump dosyası oluşmuyor bir sürü ayar denedim ama yine de olmuyor mavi ekran yediğim an %0'da direkt kapanıyor veya orada donup kalıyor.
İşletim sisteminden kaynaklı olabilir diye format atıp tüm sürücüleri tekrardan yükledim.
Memtest86 yaparak RAM'leri kontrol ettim.
Tüm parçaları söküp tekrar taktım fakat halen problemi çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Sanırım problem çözüldü. Soketlerden birinde bir hata var gibi duruyor. Bilgisayarı stres altına soktuğum vakit fanlar hızlanınca mavi ekran aldığımı fark ettim ve tüm parçaları söküp tekrar taktım yine mavi ekran alınca bu sefer kasayı dik değil yan yerleştirip denedim ve mavi ekran almadım. Fanlardan birinin titreşim yapıp soketleri çıkarttığı kanısındayım.
Memtest'i XMP - EXPO açıkken mi yaptınız? Farklı sonuçlar gösterebiliyor çünkü. Öncelikle stres, stabilizasyon testi yaptınız mı? Hangi koşullar altında mavi ekran aldığınızı anlamaya çalışın. Son olarak parçalara girmemişsiniz ancak PSU'yu da kontrol edin. Ben de birçok mavi ekran alıyordum ve sorunu sizin de yazdığınız donanımlarda arıyordum ancak sadece kondansatör akmıştı mesela.

Sanırım problem çözüldü. Soketlerden birinde bir hata var gibi duruyor. Bilgisayarı stres altına soktuğum vakit fanlar hızlanınca mavi ekran aldığımı fark ettim ve tüm parçaları söküp tekrar taktım yine mavi ekran alınca bu sefer kasayı dik değil yan yerleştirip denedim ve mavi ekran almadım. Fanlardan birinin titreşim yapıp soketleri çıkarttığı kanısındayım.

Çözüm

Geri
Yukarı