GTX 980 TI & I5 6600K Sistem Yavaşlık Sorunu

Hasan Petek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat üyeleri, ben sizin yardımlarınızla olsun kendi bilgilerimle olsun uzun zaman önce yani yaklaşık 1,5 yıl önce bir sistem topladım emeği geçen herkese teşekkürler arkadaşlar. Daha sonrasında ben fark etmiştim böyle bir sorunun olduğunu fakat umursamamıştım SSD olmadığından bana öyle geliyodur falan filan dedim daha sonrasında yurt dışından bir SSD satın aldım ve taktım Windows'u ona kurdum bilgisayar hızlı açılıyordu başlarda görev yöneticisinde ki disk %100 olmuyordu. Ben sorun kalmadı sandım ilk yıl fakat şu aralar kesinlikle bir şeyler fark ettim, bilgisayarda küçük bir sorun vardı fakat sorunu tespit etmiş değilim size şu şekilde açıklıyım.

2 Hafta önce SSD dolduğu için CS:GO'yu diğer diskime attım ve oynarken ara sıra 1 saniyeliğine donduğunu fark ettim. Ondan öncesinde de Arma 3'ü SSD'den normal diskime atmıştım ve orada da aynı şekilde oyuna ilk girdiğimde aşırı bir donma ile karşı karşıya kalmıştım fakat Arma 3 zaten herkes'in bilgisayarında sorun yaptığı için umursamamıştım, aynı sorun CS:GO'da da olunca bir şeyler olduğunu düşündüm ve CS:GO'yu geri SSD'ye attım, şuanda bir sorun yok ve donmasız oynuyorum acaba sorun disk kaynaklı mı? Yoksa başka bir neden altında yatıyor olabilir mi? Veya ben yanlış mı test ettim? Sistemimde olan sorunu tespit etmemde yardımcı olabilirseniz çok güzel olur arkadaşlar.

Sistem Özellikleri
GTX 980 TI
8 GB RAM
I5 6600K
240 GB Samsung SSD
MSI Z170A GAMING M7
700W Güç Kaynağı

Test ettikten sonra bilgilendiricem.

Burada önerdiklerinizi önceden ben yapmıştım acaba düzgün çalışıp çalışmadığını anlayabileceğim bir yöntem biliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı