GTX 980 Ti için 600W PSU Yeter mi?

600W PSU GTX 980 Ti için yeterli midir?

• Yeterlidir

Oy: 18 94,7%
  • Yeterli değildir

Oy: 1 5,3%

• Oy verenlerin toplamı
    19
  • Anket kapandı .

Schmider

Hectopat
Cooler Master 600W Thunder PSU mevcut. CPU soğutucu olarak Hyper T4 kullanıyorum.
i7 4790k işlemci mevcut. GTX 970 Strix kartımı sattım. GTX 980 Ti almak istiyorum.
İnternette araştırmama göre sıkıntı yapmıyor. Burada bir sormak istedim. Almak istediğim custom karta tam karar vermedim. Evga SC, Asus Strix, Gigabyte G1 olabilir.

600W tam sınırda.
Ne sınırı hocam? Ortalama tüketeceği 400W olsun. Rahat yeter.

74803.png
EVGA-GTX-980-TI-82.jpg

power_consumption.png

600W sınırda falan değil, rahat rahat yeter ama @Silinen üye'ın dediği gibi 1000 serisi bir karta yönelmen güncellik bakımından daha iyi olur.

Not: i7 5930K işlemci, 32 GB bellek, 2-SLI 980 Ti sistem oyunda (Far Cry 4, Shadow of War gibi) 600W civarı güç harcıyor, stres testinde hepsi %100 çalıştığı zaman bu değerin üstüne çıkıyor. Oyun oynarken bir kartın ya da işlemcinin TDP değerine ulaşmak pek kolay değil.

Önerilen minimum sistem gücü olarak söyledim. Sonuçta, her şey kağıt üstünde yazıldığı gibi olmayabilir. Ama sistemleri, tehlikeye atmaya da gerek yok.

Yeterli fakat olası handikaplardan bahsetmek gerekirse 970 ile kullanılan PSU bir anda fazladan güç tüketimine gireceğinden fanının eskisinden daha fazla hızlı çalışması ve buna mukabil gürültü artışı göstermesi muhtemeldir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı