GTX 980 Ti Sistem CS:GO'da Kaç FPS Almalı?

wawava

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Yaklaşık 1,5 ay oldu sistemimi toplayalı, ve CS:GO'da kaç FPS almalıyım ? Bir arkadaşım en yüksek görüntü ayarlarında bile 350'nin altına düşmemesi lazım diyordu. Sizlerinde fikirlerini merak ediyorum. Fikrini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sistem özelliklerim ;

• MSI Nvidia GTX 980 Ti Ekran Kartı
  • MSI Z97 Gaming 5 Anakart
  • 16 GB (2x8GB) RAM
  • i7-4790K İşlemci
  • Corsair Graphite 780T Kasa
  • BENQ XL2411Z 144Hz 1Ms Monitör
  • Corsair RM 750W 80+ PSU
  • Cooler Master Hyper 212 EVO

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana gelen grafiğe göre 250-400 arasında seyreder.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

980 Ti yi CS oynamak için mi alıyorsunuz? 270 fps den bahsediyorsunuz 60 üzerini gözünüz algılamamaya başlayacak zaten 100 olsa ne olur 300 olsa ne olur. Sabit 60 fps bir oyun için yeterli hadi bilemedin 70 olsun. 3000TL ekran kartına vereceğinize fiber optik bağlantınızı 100MBit üzerine çıkartın madem daha iyi netice alırsınız.

Arkadaşlar herkese merhaba. Yaklaşık 1,5 ay oldu sistemimi toplayalı, ve CS:GO'da kaç FPS almalıyım ? Bir arkadaşım en yüksek görüntü ayarlarında bile 350'nin altına düşmemesi lazım diyordu. Sizlerinde fikirlerini merak ediyorum. Fikrini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sistem özelliklerim ;

• MSI Nvidia GTX 980 Ti Ekran Kartı
  • MSI Z97 Gaming 5 Anakart
  • 16 GB (2x8GB) RAM
  • i7-4790K İşlemci
  • Corsair Graphite 780T Kasa
  • BENQ XL2411Z 144Hz 1Ms Monitör
  • Corsair RM 750W 80+ PSU
  • Cooler Master Hyper 212 EVO
Vay MSI GTX 980 Ti varsa bence söz yok, yakın zamanda mı aldınız, kur yükselmeden öncemi yani.

250 FPS'de çok büyük bir ihtimalle tearing olacaktır ve v-sync yada monitörünüz destekliyorsa g-sync açmalısınız. Ne kadar yüksek alıcağınızın pek bir önemi yok.

FPS oyunlarında alacağın her kare sana ekstra mouse tepkisi olarak geri döner. 60 FPS'de CS oynuyorsan ya silversındır yada öylesine zevkine girip takılıyorsundur. Bu oyunu adam gibi oynamak için en az 150 FPS almak gerekiyor ki sis attıkları zaman FPS droplarında oyunun akıcılığı bozulmasın.

Sorunun cevabına gelecek olursak; CS:GO'da 300 FPS limiti vardır. 4 Way Titan X SLI bile yapsan oyun normal şartlarda 300 FPS'yi geçmez. Konsola fpsmax_999 yazarsan tüm ayarlar ultra iken 400-500 FPS arası alırsın diye düşünüyorum. Ben GTX 970 ile 350 FPS alıyorum.

980 Ti yi CS oynamak için mi alıyorsunuz? 270 fps den bahsediyorsunuz 60 üzerini gözünüz algılamamaya başlayacak zaten 100 olsa ne olur 300 olsa ne olur. Sabit 60 fps bir oyun için yeterli hadi bilemedin 70 olsun. 3000TL ekran kartına vereceğinize fiber optik bağlantınızı 100MBit üzerine çıkartın madem daha iyi netice alırsınız.

İşte o bahsetmiş olduğunuz 60 fps üzeri algılamam olayı CS:GO için geçerli değil 60 fps ile 150 200 fps arasında dağlar kadar fark var.

Ya arkadaşlar Allah aşkına saçmalamayın. v-sync açınca 60 FPS oldu diye sis atıldığında drop olmaz. Hala 60 FPS'de stabil oyun deneyimi yaşarsın. Arkadaş sana uyarsa tearing yaşama ihtimali yüksek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı