GTX 980 Ti Sistem Toplama

Halis4598

Kilopat
Daha fazla  
ASUS Z170 Maximus VIII Ranger
Intel Core i7-6700K
MSI GTX 980 Ti GAMING 6G
16GB HyperX Savage Black Kit 3000 MHz CL14 *2
Seagate 3,5″ 2TB Barracuda 7200 RPM
Samsung 500GB 850 EVO M.2
Cooler Master MasterCase 5
Cooler Master G750M 80PLUS
SilverStone Tundra Serisi TD03-LITE

Bu sistemi toplamayı düşünüyorum. Beni kaç sene idare eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu değiştir gerisi mükemmel. PSU tier list'e bakarsan bu güç kaynağının iyi olmadığını yani daha doğrusu iyi ama çok mükemmel olmadığını görürsün. Gidip High Power Astro 750 w 80 plus gold veya Cougar 700w-850w güç kaynağı alman daha iyi olur. Gelelim diğer soruna hiçbir sistem seni 4-5 yıl ultra da götürmez. Öyle bir şey mümkün değil. Kaldı ki daha yeni HBM teknolojileri ve GDDR5X'ler gelecek. HBM 2'de gelecek muhtemelen onlar yayıldıkça senin performansın düşecek. 980 çok üst seviye bir kart. Seni 2-2,5 ultra ve ultraya yakın götürür ondan sonra ultra olmazsa bile ufak kısmaya başlarsınız ama o kısma medium falan olmaz. Very high falan olur yani. 2,5 senenin devamında high'lara doğru gidecek bu durum yani sizi yaklaşık 4-4,5 sene götürür bu kart ama şunu beklemeyin: Ben 3 milyarlık kart aldım beni ultra da 5 sene götürür öyle bir şey yok. Örneklerimiz var yakın zamanda GTX 590, 690, 780 ti, 6990, 7990 gibi kartlar da zamanında bir devdi millet 60-70 alırken bunlar 100 falan alıyordu ama gel gör 3-4 sene sonra çıkan oyunlarda ultra da sıkıntı yaşadılar. Genel olarak sizi 4,4-5 bilemedin 5 sene götürür kanısındayım. Zaten ondan sonra medium- low'lara gelmemek için kartı değiştirirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım biraz ayrıntılı anlatmış söylediklerinde haklı. Şunu eklemek istiyorum siz şimdi almayı düşünüyorsanız arkadaşın yaptığı düzeltmeyle alıp uzun bir süre kullanabilirsiniz. Zaten kalite takıntısı bir insan değilseniz oyunlarda çok mükemmel görüntü istiyorum değil de fps sizin için önemliyse bu alacağınız sistemin 7-8 yıla kadar yolu var. Bu süre içerisinde çıkan oyunları oynarsınız görüntü ayarları ilerleyen zamanlar da düşer belki ama sistem sizi epey bir süre taşıyacaktır kalkıp da 2-3 sene sonra bu sistemi değiştirmenize gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı