GTX 980 Ti Sistem Toplama

CyberHunter

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Arkadaşlar

Yakın zamanda bir GTX 980 Ti sistemi kurmayı planlıyorum. Amacım oyun oynamak. Oldukça acemiyim. Sağdan soldan duyduklarım ile şöyle bir şeyler topladım. Özellikle soğutucu ve anakart konusunda pek bir şey bilmiyorum. Bütçem 4000-5000 Lira civarı.

Ekran Kartı:
Zotac GTX980Ti AMP! Extreme 6GB 384Bit GDDR5 16X
İşlemci: Intel Skylake Core i5 6600K 3.5 GHz 6MB
Anakart: MSI B150M PRO-VDH DDR4 2133MHz 1151p
Bellek: Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz DDR3 HX316C10F/8
Hard Disk: Seagate Barracuda 3.5 1TB 7200Rpm 64Mb Sata3
Kasa: Xigmatek Shockwave Vector 750W
Soğutucu: Zalman CNPS5X

Aşağıdaki sistem alınabilir. Fiyatı daha uygun olsun istiyorsan anakartı MSI B150M Bazooka alabilirsin.
5000.png

Öncelikle cevabın için teşekkürler. Yalnız bazı sorularım olacak.

1- Zotac ile MSI arasında ne gibi farklar var?
2- Soğutucu olarak nasıl bir şey almalıyım?
3- Benim seçtiğim kasa iyi değil mi?

Ekran kartı olarak amazon.com üzerinden evga ftw modelini almanı tavsiye ederim, şuan net olarak 2.188 liraya geliyor. Ayrıca ddr3 bellekler seçmişsin sanırım yanlışlıkla seçtin, ddr4 bellekler kullanman gerekli.

Son düzenleme:
Öncelikle cevabın için teşekkürler. Yalnız bazı sorularım olacak.

1- Zotac ile MSI arasında ne gibi farklar var?
2- Soğutucu olarak nasıl bir şey almalıyım?
3- Benim seçtiğim kasa iyi değil mi?

Msi daha kaliteli bir marka Zotac'ı baz alırsak Msi'den de kalitelisi Asus örneğin.
Soğutucu olarak paran var ise kapalı devre su soğutmadan kaçma elini kısma al derim.
Kasa olarak kendi içerisinde dahili 750w güç kaynağı barındıran bir kasa seçmeni öneririm.
Bu arada gözüme birşey çarptı ram ları DDR3 kullanmışsın sakın öyle bir hata yapma DDR4 kullan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı