GTX 980 Ti ve H310CM-HDV uyumlu mu?

Yiğit KAMURAY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Başlıktan anlayacağınız üzere GTX 980 Ti almak istiyorum. H310cm-HDV kullanıyorum. Anakartımla veya sistemimle ilgili sıkıntı çıkar mı?

Anakart: H310cm-HDV
İşlemci: i3-9100F (Darboğaz yapar demeyin. 2K oynuyorum ve ağır oyunlarla çok fazla işim yok. Olacak darboğazdan zarar gelmez bana.)
RAM: 2x8GB 2666 MHz
SSD: WD Blue 500 GB
HDD: WD Blue 2 TB
Power Supply'ımı bilmiyorum bir tanede Power Supply önerirseniz sevinirim.
Bunu almayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim.
Saygılar, iyi forumlar.

Edit: Sıfır 1650, 1070 al diyen arkadaşlar 3070 veya 3080 alıcağım bir kaç aya o zamana kadar kullanıp aynı fiyattan satıcağım bir kart istiyorum. O yüzden 2. elden yana tercihim 2. elde en uygun f/p veren 980 Ti gibi duruyor. Sıfır kart önermeyin lütfen.

Son düzenleme:
Hocam uymasına uyar ancak 980Ti çok eski bir kart ve 1700 lira o kart için çok. Evet gayet iyi ve güçlü bir kart ancak 1350 üstü verilmesini mantıklı bulmuyorum. Sıfır 1650S bakın bence hocam veya 2.el temiz garantili bir model bulmaya çalışın derim.

Hayır herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşamazsınız, anakartınızda bir adet PCI Express X16 slotu mevcut. PSU için bütçeniz nedir?
Kaliteli bir PSU olduğu sürece çokta farketmez PSU'ların fiyatları yakın diye biliyorum fiyat/performans konusunda üzmeyecek kaliteli bir PSU söylerseniz sevinirim. Acaba almayı düşündüğüm linkteki ürün için ne dersiniz almalı mıyım yoksa başka bir 980 Ti bakmalıyım?

Minimum 600W isteyen bir karta bence 750W yakışır, fiyat/performans açısından da iyi kaliteli bir PSU bırakayım.
Bütçe yetmezse 567₺ fiyata Cooler Master MWE650 bakabilirsiniz.
İkinci el kartlarda maalesef pek bir bilgim yok, bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Hocam 1700TL'ye sıfır Inno3D 1650 Super satılıyor. Hem daha güncel, daha az güç tüketen bir kart. Onu almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Başlıktan anlayacağınız üzere GTX 980 Ti almak istiyorum. H310cm-HDV kullanıyorum. Anakartımla veya sistemimle ilgili sıkıntı çıkar mı?

Anakart: H310cm-HDV
İşlemci: i3-9100F (Darboğaz yapar demeyin. 2K oynuyorum ve ağır oyunlarla çok fazla işim yok. Olacak darboğazdan zarar gelmez bana.)
RAM: 2x8GB 2666 MHz
SSD: WD Blue 500 GB
HDD: WD Blue 2 TB
Power Supply'ımı bilmiyorum bir tanede Power Supply önerirseniz sevinirim.
Bunu almayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim.
Saygılar, iyi forumlar.
980Ti modeli GTX 1070 ve 1660S ile benzer performans veren bir kart. Bence 980Ti yerine daha güncel olan GTX 1660S veya 1070 modellerine bakın, daha mantıklı olur.

Anakart ve sistemle alakalı bir sorun olmaz.

Hocam 1700TL'ye sıfır INNO3D 1650 Super satılıyor. Hem daha güncel, daha az güç tüketen ve bir tık da fazla performans veren bir kart. Onu almanızı öneririm.

980 Ti ile 1650 Super modelini karşılaştıramazsınız, yazılım farkları ve güncel kartların güncel oyunda daha fazla avantajlı olmasına rağmen 980 Ti daha performanslı çalışır. 1650 Super 980 Ti dengi bir kart değildir. Bu devirde 980 Ti alınır mı sorusuna gelecek olursak alınır fakat bu fiyata alınmaz kimse kusura bakmasın o fiyatlara daha temiz ve daha güncel GTX1070 var. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem kesinlikle 1070 ya da daha güncel model baksın. Daha az güç tüketimi, daha güncel oluşları, daha az yıpranmış, daha az ısınan bir karttır 1070. İkinci el ürün aldığında kısa süre içerisinde elinde kalma riski çok çok yüksek, ben defalarca yaşadım bu durumu istediğin kadar test ederek al. Elimde RX580 var garantili olduğu için ikinci el almıştım fakat kısa süreli testlerde oyunlarda sorun yaratmazken 3-4 saatin üzerinde yaptığım testlerde sistem direk reset atıyor. Kapasitörler ile ilgili muhtemel bir problem var. İkinci el her zaman bir bomba, garantili alırsanız bir nebze riski azaltsanız da risk hala var. Her zaman güncel olan modellere yönelin. 980 Ti o paraya da alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı