GTX 980 Tİ voltaj vermeden O.C edilir mi?

Derin2345

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 980ti referans tasarım sahibiyim. 5 gündür kullanılıyorum A.R.K Survival Evolved oyununda arada bir driver'ın crash vermesi dışında bir sıkıntım yok, bu sebeple garantiyi kullanma ihtiyacı duymadım ve overclock yapmaya karar verdim. Fan hızını %65 yaptım, voltaj vermedim. Memory clock'u 350 MHz ve core clock'u 300 MHz arttırdım. GTA 5 açıktı FPS farkını deniyordum. Voltajsız bu kadar arttırınca değerleri oyun hata verdi. Sıcaklık 83 dereceydi, biraz geri çektim verdiğim değerleri birkaç saattir kusursuz kullanıyorum ama ben bu hatayı neden aldım, tedirginim? :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ben de geçen 250 ile bir insana çarptım, adam öldü. Neden öldü acaba?
Voltaj vermeden o kadar O.C atamazsınız. Zaten elinizdeki kart canavar. Bırakın kafasına göre takılsın. ^^

ARK'taki performans sıkıntısı elindeki kartla alakalı değil :) UHD kullanmıyorsan boşa elektrik israfı yapma :) Oyunun grafik optimizasyonu yapıldıkça performansın artacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı