Voltaj Vermeden Overclock Çekilir mi

thedarkdayz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde A10 7870K işlemci var. Bu işlemciye voltaj vermeden OC cekilir mi yoksa voltaj vererek mi? Bir farklılık olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce 5'er 5'er artırıp OC yapmayı dene hata aldığın yerde voltaj değerini 0.5 0.10 gibi değerlerde yükselterek stabil hale getirmeye çalış. @BilgisayarKurdu Daha tecrübelidir. Size yardımcı olacaktır.

Kullandığım anakart Asus HM68K ai Tweaker kısmından APU Multipler yerini 42 yazdım, yani 4.2 GHz oldu, hiçbir voltaj ayarına dokunmadım sizce olmuş mudur? Boşta 41-42 derece seyrediyor stok fan ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce varsayılan voltajla çıkabileceğin stabiliteye çık. Bunu da stres testi yapıp bulacaksın. Daha sonra istersen örnek veriyorum 1.2'den 1.25'e çek stress testinde hata alırsan 1.30'a çek bunu örnek olarak verdim senin voltaj varsayılan ayarı daha yüksekte olabilir. Aynı zamanda MHz ayarını da dediğim gibi örnek olarak veriyorum yine 2400 MHz gibi bir değerden 2500 MHz'ye çekerek dene. İstediğin ayara gelene kadar voltaj ve MHz değerini arttırıp stres testi yap. Bu değerli azar azar artır. @BilgisayarKurdu AMD işlemciye OC yapmada tecrübelidir konuya gelirse daha iyi yardımcı olacaktır. OC yapacaksan iyi bir soğutma ve PSU'nun olması gerektiğini bildiğini düşünüyorum. Kolay gelsin.

@KratosR Voltaj vermeden belirli bir düzeye çıkabilirsin. Daha yukarılara çıkmak için voltaj vermen şart.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı