GTX 980 Ti vs GTX 970

Schizophrenia

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığını görüp o nasıl karşılaştırma dediğinizi duyar gibiyim :D Uzun soru başlığı yazmamaya karar verdim çünkü her yazdığımda moderatör arkadaş yazım yanlışı var diyerek uyarı verdi. Neyse sormak istediğim şu, 5000 tl bütçem var. GTX 980ti aldığım zaman diğer bileşenlere az miktarda para kalıyor ve haliyle düşük standartlı bir pc toplamış oluyorum. Gtx970 alıp bir 6 ay bekleyip yeni ekran kartı almam mı daha mantıklı olur yoksa diğer bileşenlerden kısarak direk 980ti almam mı daha mantıklı ?

Sosyalde birkaç yerde arkadaşlar bahsetmiş yeni pascal mimarisinden, şimdi 980ti alırsam bir daha değiştirme imkanım olmaz ama bi 6 ay ya da 1 yıl beklersem daha yeni ekran kartlarını rahatlıkla almış olurum. Düşünceleriniz benim için çok önemli. Bir haftadır kafayı yiyorum. Hangisinden kıssam da 980ti alsam diye. Teşekkür ederim şimdiden.

Konu başlığını görüp o nasıl karşılaştırma dediğinizi duyar gibiyim :D Uzun soru başlığı yazmamaya karar verdim çünkü her yazdığımda moderatör arkadaş yazım yanlışı var diyerek uyarı verdi. Neyse sormak istediğim şu, 5000 tl bütçem var. GTX 980ti aldığım zaman diğer bileşenlere az miktarda para kalıyor ve haliyle düşük standartlı bir pc toplamış oluyorum. Gtx970 alıp bir 6 ay bekleyip yeni ekran kartı almam mı daha mantıklı olur yoksa diğer bileşenlerden kısarak direk 980ti almam mı daha mantıklı ?

Sosyalde birkaç yerde arkadaşlar bahsetmiş yeni pascal mimarisinden, şimdi 980ti alırsam bir daha değiştirme imkanım olmaz ama bi 6 ay ya da 1 yıl beklersem daha yeni ekran kartlarını rahatlıkla almış olurum. Düşünceleriniz benim için çok önemli. Bir haftadır kafayı yiyorum. Hangisinden kıssam da 980ti alsam diye. Teşekkür ederim şimdiden.

GTX970'i 6 aydan fazla kullanırsın. Alacaksan idareten GTX950-960, R7 370 al kalan bütçeni de 6700K işlemci, Z170 kaliteli anakart ve 16GB bellek için ayır derim. Birde monitör önemli 980Ti, 1080p 60HZ monitör için gereksiz harcama olur.

@CJack60

Doğru söylüyor.
Eğer, 144 Hz monitörde 2K ve 4K oyun oynamayacaksan GTX 980 Ti gereksiz masraf olur.
Şimdi GTX 960 ve dengi bir ekran kartıyla idare et, bütçe fazla olunca yeni mimariye terfi edersin.

[5017 TL]
Böyle bir sistem mantıklı olacaktır. Eğer monitörünüz 1080p ise biraz daha fazla para verip GTX 970 alın. Sizi 2,5-4 sene götürür.
5017 gtx 960, 6700k.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı