GTX 980 vs GTX 1060

Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni Mezunu / Veteriner Hekimlik Okuyo
GTX 1060 modelini yurt dışından alacağım büyük ihtimal Colorful İgame markasını alacağım. GTX 980 modelini ise ikinci el almayı planlıyorum gidip görüp elden alacağım.

İkisi arasında sizce ne yapmalıyım ikinci el ekran kartı alacak olursam hangi programları çalıştırıp denemeliyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bide şunu sorayım size ikinci el GTX 980'e ne kadar ücret ödemeliyiz max ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biribirine denk kartlar fakat güncellik ve güç tüketimi nedeniyle seçimim Gtx 1060 olurdu. Ayrıca ikinci el değil. Şayet 6 GB gtx 1060 olduğunu varsayarsak vram avantajında olacaktır. İgame de güvenilir bir marka kartı aldıktan sonra furmark testine sokmanız yeterlidir.

Açıkcası 2. el ekran kartı alınmaması taraftarıyım. Biraz geç olsun, biraz pahalı olsun 0 ekran kartı olsun. Arızası olduğunda karşınızda muhattap birisini bulabilirsiniz.

10XX Serisinde eski serilere oranla daha az güç tüketiminin yanı sıra daha iyi özellikler bulunuyor. Bu bağlamda 1060 tercih etmeniz daha mantıklı olur. İkinci el alacaksanız almadan önce FurMark testi yapın ve kartta CW olup olmadığını kontrol edin.

Yorum için teşekkürler dediğim gibi beni düşündüren GTX 1060 alırsam İgame markasını tercih edeceğim o yüzden biraz tereddütdeyim sonuçta onun da garanti konusu karmaşık buradan alacağım ikinci el GTX 980'in de garantisi yok duruma göre bakacağım eğer dolar 5 i geçerse GTX 980 alırım.

Yorum için teşekkürler dediğim gibi beni düşündüren GTX 1060 alırsam İgame markasını tercih edeceğim o yüzden biraz tereddütdeyim sonuçta onun da garanti konusu karmaşık buradan alacağım ikinci el GTX 980'in de garantisi yok duruma göre bakacağım eğer dolar 5 i geçerse GTX 980 alırım.
Dolar 5.10 oldu :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı