GTX 980Ti i7 6700K DDR4 Sistem Toplama

Dostum işletim sisteminin orjinal keyini G2A gibi sitelerden 100 TL'ye temin edebilirsin. 400-500 TL sırf işletim sistemine vermek israf olur. İşletim sistemi koymadan 144HZ monitör 980ti 6700K'lı böyle bir sistem öneriyorum.

upload_2016-1-8_2-5-15.png

@CJack60 hocam 250 lira fazla verip 144HZ monitör almak mantıklı bence ama nerelerden kıstınız yahu bu kadar? :D Birde anakartı Asus Maxımus VIII hero yapmışsınız sebebini öğrenebilir miyim? :) Bir de G2A sitesine baktım fakat Windows 10 key yok.

@JaroxJamaica hocam eğer sözünüzde duracaksanız bana Windows 10 Pro alıp paketiyle yollayacaksanız ben monitörü 144HZ alıyım. RAM'ları da 3000 MHz'e çıkarayım. :) Ama sakın yanılmayın sistemin fotoğraflarını burada görmeniz çok yakındır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Windows 10 Home OEM lisansı var. PC'yi aldığınız zaman size key'i mail yolu ile gönderebilirim. Pro ile Home arasında oyun performans farkı yok dostum. İ7 6700K sistemimde Home x64 kullanıyorum. :)

Ama sakın yanılmayın sistemin fotoğraflarını burada görmeniz çok yakındır
Dağıttığım lisansların hesabını 40'tan sonra bıraktım. :)

@CJack60 hocam 250 lira fazla verip 144HZ monitör almak mantıklı bence ama nerelerden kıstınız yahu bu kadar? :D Birde anakartı Asus Maxımus VIII hero yapmışsınız sebebini öğrenebilir miyim? :) Bir de G2A sitesine baktım fakat Windows 10 key yok.

@JaroxJamaica hocam eğer sözünüzde duracaksanız bana Windows 10 Pro alıp paketiyle yollayacaksanız ben monitörü 144HZ alıyım. RAM'ları da 3000 MHz'e çıkarayım. :) Ama sakın yanılmayın sistemin fotoğraflarını burada görmeniz çok yakındır :)

Aslında kıstığım göze batacak türden parçalar değil. Başta işletim sistemi koymadım. Sonra 750W dahili PSU'lu yeni Aerocool kasa işini fazlasıyla göreceğinden eminim. Okuma ve yazma hızı çok iyi yeni Corsair LE serisi SSD seçtim. Alınabiliyorsa eğer evladiyelik Rog serisi anakartı gözüm kapalı koyarım. Soğutucu burdaki sistem öneri videolarında bizzat önerilen soğutucudur. Bellek 2800MHZ Ripjawz yeni seriyi bu fiyata bulabilmek bile olay.

G2a sitesinde önce windows 8.1 key alıp sonra bedavaya güncelleme ile windows 10'a yükseltebiliyorsun.

Kolay olması açısında Asus ve MSI olarak kısaltacağım. Benim gözüme çarpan farklar bunlar. Başka detaylar varsa diğer arkadaşların yorumlarına da bakabilirsin.

Asus'un avantajları:
Daha fazla SATA portu girişi,
Daha fazla fan girişi(Asus 7, MSI 5),
Daha iyi ses yongası.

MSI'ın avantajları:
DUAL BIOS,
2 adet M2 portu(Asusta 1 tane bulunuyor),
Otomatik OC seçenekleri aşırı kolaylaştırılmış. Hiç anlamayan biri bile rahatlıkla OC yapabilir.
Daha yüksek OC potansiyeli,(Daha fazla faz sayısı ve daha kaliteli kapasitörler, aşırı akım koruması)
Uzun ve ağır ekran kartları için PCI slotları çelik ile güçlendirilmiş,
Daha şık görünüm.(Şahsi görüşüm)

Belli başlı bu avantajlar dışında iki kartta USB 3.1 desteği sunuyor, iki kartta da yeterli sayıda USB 3.0 girişi mevcut. Herhangi bir probleme karşı iki kartta da kolay BIOS sıfırlama seçenekleri mevcut. Kişisel tercihe bağlı bir durum. İki kartta iyidir. İkisi arasında kalıp M7 aldım. Gayet memnunum.

@CJack60 hocam tavsiyelerinizi mutlaka değerlendireceğim fakat anakart konusunda bende bu iki anakart arasında kalmıştım ama @heavystorm01 arkadaşımızın yorumunu gördükten sonra Msi Gaming 7'de karar kılmıştım. Siz Asus diyorsunuz. Peki sizce neden Asus ?

Arkadaşlar konuyu açtıktan sonra Türkçe kullanımından ötürü 1 gün ceza yedim hatamı bilmiyorum ama demek ki yapmışız bir şeyler ve haliyle yorumlarınıza cevap atamadım ancak değerlendirdim.
Öncelikle bu sistem bütçemi bir hayli zorluyor ve maalesef 144hz monitör koyamıyorum umarım monitörü yaza 144hz yaparız.
@Silinen üye @Emir9900 @TechnoDİNÇ Arkadaşlar yorumlarınızı değerlendirdim sinerji ve nova bilgisayardan da liste oluşturdum bunları sizle paylaşacağım son durumu bir kontrol edin. Sinerji ve Nova üç aşağı beş yukarı fiyatlar aynı sadece kasa farklılıklarından olan fiyat farklılıkları oluyor ve sinerjide Windows 10 100 tl daha ucuz fakat vatan bilgisayardan çok daha hesaplı ancak taksit ile ödemeye yapacağınız zaman fiyatlar nova ve sinerjide 500-600 tl civarında yükselirken vatanda aynı kalıyor. Ankara da yaşadığım için sanırım nova bilgisayardan alışveriş yapacağım belki bazı parçaları sinerjiden temin edebilirim. Beraber son durumu bir kontrol edelim arkadaşlar.

Olmamış. İşletim sistemi israf olmuş gerçekten. Zaten Windows kendi sitesinde Windows 10'u bedava dağıtıyor. :) Sonra da arkadaşımızın dediği gibi sitelerden 100 lira civarı key alabilirsin.

2. sayfaya geçtiğimde işletim sistemi sorunu ortadan kalkmış görünüyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı