GTX 990 Ti Çıkar mı ?

önderpower

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, uzun zamandır ekran kartı yarışında AMD önde gidiyor. Sizce nVidia 990 Ti veya başka bir kart çıkarıp liderliği devralır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum piyasa şuan çok sıcak, yani yeni çıktı kartlar :D Bu adamların hareketleri belli olmaz, hayat devam ediyor bekleyip göreceğiz. (y)

Tahminimce 990Tİ çıkmaz. Zaten TitanX gücünde 980Tİ var. 990Tİ'nin TitanX'ten güçlü olması gerek, eğer böyle olursa kartlar arası denge bozulur diye düşünüyorum NVİDİA tarafında. NVİDİA başka isimler altında kartlar çıkaracak bence.

Benim görüşüm AMD'nin Fury X kartından sonra NVIDIA'da GTX990'ı çıkarıp içine de iki tane GTX980Ti gömerse, Fury X tarihe karışıp, R9 295x2'yi de unutabiliriz. Tabii ki de yapabilirler mi bilemeyiz.

Tahminimce 990Tİ çıkmaz. Zaten TitanX gücünde 980Tİ var. 990Tİ'nin TitanX'ten güçlü olması gerek, eğer böyle olursa kartlar arası denge bozulur diye düşünüyorum NVİDİA tarafında. NVİDİA başka isimler altında kartlar çıkaracak bence.
  1. Titan X gücünde olmaz olamaz 980Ti. Titan X'in kırpılmış versiyonudur.
  2. Bundan sonra Titan serisi olacak bence. Zaten adlandırmada son noktaya geldi Nvidia
  3. Nvidia'nin hiçbir zaman GTX x90 gibi bir serisi olmadı. Yani en güçlü kartı 980, 780, 680, 580 (yılına göre azalan) şeklinde gidiyor. Birde bunların Ti versiyonları var. Daha yukarısı yok. (arada bir GTX 690 vardı sanırım)
  4. Nvidia Pascal GPU'lu sistemlere hazırlanıyor. Muhtemelen yeni bir adlandırma göreceğiz.
  5. Daha AMD tüm kozlarını oynamadı. Fury X2 yolda geliyor. İşte o Titan X'i unutturabilir bize.

Sonradan hatırladım ve düzelttim. Hemen coşmayın. Yanlız bahsettiğinizin üzerinden yıllar geçti. Nvidia çift GPU'lu kartlar çıkarmıyor artık. Çıkartacağınıda sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı