GTX - RTX - RX kartların denklikleri nedir?

Dediğim gibi, bu serinin bu söylediğim şeyler nasıl?
Abi ben anlamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne demek istediğini tam anlamadım ama şöyle diyeyim. GTX ve RTX NVIDIA'ya ait RX AMD'ye ait. GTX üretimi artık yok giriş seviye kartlar NVIDIA artık RTX kullanıyor. RTX kartların adı üstünde RTX teknolojisi var. RX kartlarda AMD'nin kendi teknolojisi olan FSR teknolojisi var. Bütün kartların fiyatları farklı yani direkt karşılaştırma yapılmaz.

RTX ve RX karşılaştırması yapayım.
6400<3050<6600<6600XT<3060<6650<66650XT<3060TI<6700XT<6750XT<3070<6800<3070TI<6800XT<3080<6900XT<3090TI

Hata olabilir sonlarda ama 3070e kadar tam eminim. Hizli yaptım.

Wat didin gülüm?

Gülüm diyorum ki hiyerarşi nasıl? Yeniyim daha. Mesela, 3060 gtx bilmem kaça denk sayılır vb.

Abi ben anlamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne demek istediğini tam anlamadım ama şöyle diyeyim. GTX ve RTX NVIDIA'ya ait RX AMD'ye ait. GTX üretimi artık yok giriş seviye kartlar NVIDIA artık RTX kullanıyor. RTX kartların adı üstünde RTX teknolojisi var. RX kartlarda AMD'nin kendi teknolojisi olan FSR teknolojisi var. Bütün kartların fiyatları farklı yani direkt karşılaştırma yapılmaz.

Geri
Yukarı