GTX - RTX - RX kartların denklikleri nedir?

Saf güç olarak RX ama performans yani yüksek FPS RTX. GTX bulaşma.

Saf güçten kastığınız, sistem özellikleri çok yüksek ama ekran kartının artık optimizasyonundan mi (öyle bir şey var mı onu bile bilmiyorum) yazılımından falan veya teknolojilerinden daha yüksek FPS veroyor sanırım RTX RX'den?

Saf güçten kastığınız, sistem özellikleri çok yüksek ama ekran kartının artık optimizasyonundan mi (öyle bir şey var mı onu bile bilmiyorum) yazılımından falan veya teknolojilerinden daha yüksek FPS veroyor sanırım RTX RX'den?
Ekstra özellikler olmadığı sürece RX serisi daha güçlü. Fakat DLSS ve Frame Generation adında Nvidia yani RTX tarafında 2 tane müthiş özellik var. DLSS çok az görüntüyü bozarak FPS'i az da olsa yükseltiyor fakat Frame Generation görüntüyü neredeyse bozmadan FPS'i %40 50 arttırıyor. Bu teknolojiler ile performans olarak RTX serisi öne geçiyor.

Ekstra özellikler olmadığı sürece RX serisi daha güçlü. Fakat DLSS ve Frame Generation adında NVIDIA yani RTX tarafında 2 tane müthiş özellik var. DLSS çok az görüntüyü bozarak FPS'i az da olsa yükseltiyor fakat Frame Generation görüntüyü neredeyse bozmadan FPS'i %40 50 arttırıyor. Bu teknolojiler ile performans olarak RTX serisi öne geçiyor.

Tam da bunlardan bahsetmiştim. AMD'nin kötü yanı bu zaten. Teşekkür ederim yardımınız için. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı