GTX1050 sistemde Adobe Premiere Pro GPU kullanmıyor

Raşit23

Decapat
Merhaba, fujifilm X-T4 kullanıyorum video çekimlerim için yeni kullandığımı söyleyebilirim. Videoları MOV/H.265(HEVC) kodek ile 10 bit 50 FPS 1080p çekim yapıyorum. Videoları ilk kez kendi bilgisayarımda düzenlemek istedim, Adobe Premiere Pro 22.1.2 en güncel sürümü kullanıyorum. Videoları ön izlemede görüntülediğim de veya sekansa attığımda veya render almaya çalıştığımda kesinlikle GPU kullanmıyor. Görev Yöneticisi'nden anlık olarak kontrol ediyorum tamamen CPU kullanıyor ve bu durumda videoları oynatmakta ve edit yapmakta aşırı zorlanıyorum hatta yapamıyorum diyebilirim. Videoları H264 çekim yaptığımda veya H265 videoları H264'e çevirdiğimde videoları oynatma konusunda sorun olmuyor çünkü 10 bit olayı kalkmış oluyor. Ama benim için önemli olan zaten bu durumda oynatabilmek. Uzun render süreleri benim için önemli değil sadece temiz ve hızlı bir edit yapmak istiyorum. Bu videoları DaVinci Resolve ile açtığımda hiçbir sorun yok GPU kullanıyor ve video oynatmada sorun olmuyor. Bu konuda gerçekten çok sıkıştım hiçbir yerde bu sorunu bulamadım ve çözümde bulamadım. Hani desem ki uygulamayı korsan kullanıyorum ondan dolayı oluyor ama öyle bir durum söz konusu değil lisanslı kullanıyorum uygulamayı. Ve bir de projeyi kurarken GPU CUDA çekirdeklerini seçiyorum.

PC ekipmanlarım:
HP Pavilion.
i7 7700HQ.
GTX1050.
Samsung SSD 256 GB.
1TB HDD.
16 GB RAM.
Görüntüleri ASUS proart PA278CV 2K monitör ile alıyorum.

Kamera ekipmanlarım:
Fujifilm X-T4
Viltrox 33mm F1.4
Videoları FHD 50p 50Mbps h. 265(HEVC) 10 bit şekilde çekiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı