GTX1060 3GB 80 dereceyi görüyor

MusaArda

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 8x2 16GB DDR4 3600mHZ CL17
Ekran kartı
Asus Dual GTX1060 3GB
Anakart
Asus Prime A320m-K
İşlemci
Ryzen 3 1300x
Ekran kartım ve işlemcim yaz geldiğinden beri çok ısınmaya başladı. Termal macunu değiştirmeden önce Battlefield 5 oyununda %100 kullanımda 75 dereceydi, orijinal Arctic MX4 ile değiştirdikten sonra 70 dereceye indi işlemci sadece, ekran kartım ise GPU ağırlıklı oyunlarda örnek ETS 2 multiplayerde aşırı kalabalık yerlerde 80 dereceyi görüyor, kapağı açıp ekran kartına ellemeye çalışınca elim yanıyor. Nasıl çözerim bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an hava 35 derece yaşadığım yerde benim ekran kartımda normalde maksimum 73-74 görüyordu şu an Witcher 3'de 77 derece falan görüyorum. Çok sıcak bir yaz yaşıyoruz bence doğal bir durum.

Bu arada normalde Witcher 3'de geceleri 70-71 derecede oynuyorum tamı tamına 6-7 derece fark ediyor.

Ekran kartım ve işlemcim yaz geldiğinden beri çok ısınmaya başladı. Termal macunu değiştirmeden önce Battlefield 5 oyununda %100 kullanımda 75 dereceydi, orijinal Arctic MX4 ile değiştirdikten sonra 70 dereceye indi işlemci sadece, ekran kartım ise GPU ağırlıklı oyunlarda örnek ETS 2 multiplayerde aşırı kalabalık yerlerde 80 dereceyi görüyor, kapağı açıp ekran kartına ellemeye çalışınca elim yanıyor. Nasıl çözerim bu durumu?
Ekran kartını %100 çalıştırıp yüke sokuyorsun ve 80 derece gördüğü için problem var diyorsun. Ortada anormal durum yok ki. 95 derce değil bu 80 derece. Gayet normal. Hatta 85 falan değilse 80 iyi bile. Üstüne kartında eski bir kart.

Çok toz tutar. Ayrıca tehlikeli bir derece değil. Müdahaleye gerek yok. İşlemcinin ve ekran kartının sıcaklıkları normal.
Ben 1660Ti kullanıyorum ama dediğiniz 75-80 dereceler şu an havaya göre normal geliyor.

Ve dediğiniz gibi ama çok toz tutar ve bu kartın daha fazla ısınmasını sağlar.

Geri
Yukarı