Zerion bilgisayar 80 dereceyi görüyor

kvnc5770

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
Rx580
Anakart
A250M
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba bilen vardır belki zerion markalı Trendyol'dan bilgisayar satan kişiler onların şubesi bize yakındı. Onlardan bilgisayar aldık. Fakat oyuna girer girmez çok ısınıyor. 80 derece aşağı düşmüyor. Acaba neden kimse de bu sorun yok? Acaba bilgisayarda mı sorun var? Yoksa bende mi? Özelliklerini yazıyorum bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktık öncelikle (Bakar mısınız?)

(Stok fan kullanıyorum)
Ryzen 5 3600 yer yer, bende The Finals oyununda mesela 5600 gibi 65W TDP görüyor ve 84 dereceleri görüyor. Ortalama olarak 74-75 arası. Ve ayrıca yeni aldıysanız iade verin, fiyatlara baktım sağlam bir kazık atmışlar size.

Nasıl kimsede bu sorun yok? Sen ürün yorumlarına baktıysan o adamlar ne bilir işlemci sıcaklığını ölçmeyi ya da neyin yüksek/düşük olduğunu.

Ryzen 3600 stok fanıyla ısınır, soğutucu takacaktın kule tipi.

Nasıl kimsede bu sorun yok? Sen ürün yorumlarına baktıysan o adamlar ne bilir işlemci sıcaklığını ölçmeyi ya da neyin yüksek/düşük olduğunu.

Ryzen 3600 stok fanıyla ısınır, soğutucu takacaktın kule tipi.
Dostum iade etsin bence sağlam kazık var. Ve haklısın stok fan ile ben en yüksek Render ve Finals oyunun da 84 derece gördüm. Ortalama 74-75 arasında ve fan almayacağım max. Isıdan 10 derece düşük eski laptop kullanıcısı olarak normal geliyor bu ısılar bana :D

AK400 Zero Dark Plus fan kullandığım yan kasada Ryzen 5 5600 render ve prime95 de en fazla 66 derece görüyor.

Dostum iade etsin bence sağlam kazık var. Ve haklısın stok fan ile ben en yüksek Render ve Finals oyunun da 84 derece gördüm. Ortalama 74-75 arasında ve fan almayacağım max. Isıdan 10 derece düşük eski laptop kullanıcısı olarak normal geliyor bu ısılar bana :D

Şubeden almış, hayatta iade almazlar. Götürse BIOS'tan turbo frekansı kapatırlar "artık serin çalışır" diye bir ömür 3.6 Ghz kullanır öyle.

Şubeden almış, hayatta iade almazlar. Götürse BIOS'tan turbo frekansı kapatırlar "artık serin çalışır" diye bir ömür 3.6 Ghz kullanır öyle.
1702852600230.png

Gidecek ve diyecek ki, Performansından memnun kalmadım, sesli ve sıcak çalışıyor yeni olmasına rağmen. Laptop alacağım gibi bir bahane bulacak veya macbook. Böyle bir bahane bulursa bence iade alırlar.

İade işinden iyi anlarım Teknosa ve Casper ile 1 yıl süren davam bile oldu :D :D
Mediamarkt gibi kurumsal marka ise direkt iade alır, esnaf ise umarım fatura kestirmiştir. Fiş bile olur :(

TurboBoost gibi bir şeyden haberleri olduklarını sanmıyorum.

Eki Görüntüle 2056638

Gidecek ve diyecek ki, Performansından memnun kalmadım, sesli ve sıcak çalışıyor yeni olmasına rağmen. Laptop alacağım gibi bir bahane bulacak veya macbook. Böyle bir bahane bulursa bence iade alırlar.

İade işinden iyi anlarım Teknosa ve Casper ile 1 yıl süren davam bile oldu :D :D
Mediamarkt gibi kurumsal marka ise direkt iade alır, esnaf ise umarım fatura kestirmiştir. Fiş bile olur :(
Sizin söylediğiniz mesafeli satış sözleşmelerinde yer alır. Elden aldığınız bir ürünün cayma hakkı koşulsuz olmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı