GTX1060 Knight Online FPS sorunu

• Konuyu başlatan Unk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 12B

Unk

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim: i7 6700 - GTX 1060.

Yeni satın aldığım Asus GTX 1060 ekran kartını sistemime monte ettim. Lâkin disk kapasitem yetersiz olduğundan dolayı kısıtlı oyunlarla kartı test ettim. Sonuç olarak full ayarlarda 'CS:GO' 1080p'de 250-300 FPS, 4k'da 100-200 FPS, 'ETS 2'yi de gayet şahane 'FPS' lerle oynadım hiçbir sıkıntı yaşamadım, lâkin senelerdir favorim olan "Knight Online" de 'FPS' sıkıntıları yaşadım. Kart kendini %15-25 arası kullanıyor ve GPU frekansı 785 - 1000 - 1620 arası gidip geliyor. 'FPS' 'pazar alanı' diye tabir ettiğimiz yerde ne yazık ki kasmaya baslıyor ve bu çok garibime gitti; çünkü knight online düşük seviye bir oyun ve bu durum beni rahatsız ediyor.

Not: "Knight online" tek çekirdek destekleyen oyun altyapısına sahiptir.

2. Sorum ise ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING | Ekran Kartı | ASUS Türkiye ekran kartımın driverlerini "www.nvidia.com" dan indirdim ve extra olarak nvidia experince'yi ve GPU tweak-II yi de indirdim. Onun dışında daha inmesi gereken başka birşey var mı? En ufak bir fikrim yok ve bu konuda sizden yardım istiyorum. Driver'i nvidia'nın sitesinden indirdim. www.geforce.com' dan indirmedim. İndirdiğim dosyada 'Experince' ile beraber gelmedi onu sonradan yükledim acaba yanlıs bi kurulum yöntemi mi seçtim ? Gelişmiş vardı birde hızlı vardı, ben hızlıyı seçtim (tavsiye edilen) diye yazıyordu.

3.Sorum: kartın OC edilmiş şekilde geldiğini biliyorum internette specifications bölümünde boost frekansı 'Gaming mod' da '1847 MHz' yazıyor ama oyunlara girdiğimde '1974 MHz' ye kadar tırmanıyor bu anormal bir durum mu acaba ? OC modda da kullanmak istemediğim için "Gaming mod" benim için fazla fazla yeterli.

x123x1.png

x12333.png

2131231231223.png

4. Sorum: 1600x1200 görüntü kalitesine alınca sanki renkler daha da canlanıyor. Monitörüm 1080p doğal çözünürlüğe alınca ekranda genel olarak azcık bi beyaz renk tonu geliyor. 4K'ya alınca 'DSR' ile 'CS:GO' da uzak yerlere bakınca bulanıklık oluyor ve görüntü kalitesi kötüleşiyor ama 1080p' de cam gibi. EST2de 4K' ya alınca netlik artıyor ama 1080p'deki gibi kaliteli görüntü yok gibime geliyor. Kısaca 1080p de sıfır sıkıntı ama 'DSR' de sıkıntı var. HDMI 2.0 kablo kullanıyorum monitör Vx239h Asus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı