GTX1060 ve i5-6402P oyunlarda donma sorunu

Eren Uğurlu

Hectopat
Daha fazla  
Bir süre onca yardımlarınızla ilk maaşımla topladığım şahsi bilgisayarımda sistem gereksinimi farketmeksizin tüm oyunlarda donma oluyor. Video ile 3 kez Si..... Bilgisayar firmasına garantiye göndermeme rağmen sorun bulunamadı denerek geri gönderiliyor. Fazlasıyla mağduriyet içerisindeyim son çare sizi rahatsız ediyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Sistem özellikleri:

- İşlemci: Intel Core i5-6402P 6M 2.80Ghz 1151
- Anakart: Asus B150M Pro Gaming D4 2133Mhz mATX 1151
- Ekran Kartı: MSI GTX1060 Gaming X 6GB GDDR5 192Bit (GTX 1060 GAMING X 6G)
- Depolama: Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
- RAM: Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 (HX421C14FB2/8)
- Kasa: Aerocool Aero 800 USB 3.0 4xFan 500W Siyah ATX Kasa

Sorun videosu: (Botlara karşı medium ayarlarda oynanmıştır.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,yaşadığınız durum oldukça can sıkıcı umarım en kısa sürede çözülür.Sorunun devam etmesi durumunda tüketici hakem heyetine başvurmanızı tavsiye ederim.Oyun içerisinde donma olduktan sonra bilgisayar hiç tepki veriyormu yani görev yöneticisi veya masaüstüne çıkış yapabiliyor musunuz.Sistem tamamıyla donuyorsa parçalardan birinde ciddi bir problem var demektir.Ekran kartını söküp anakarttan çıkış alarak oynamayı denediniz mi

Ekran kartından olma ihtimali yüksek. Aynısı bende de oluyordu ama çok sık değil tabi. Başka ekran kartıyla falan denemelisin.
Çok teşekkürler başka kartla deneme ihtimalim yok malesef ama bi yerlerden bulmaya çalışacağım.

Merhaba,yaşadığınız durum oldukça can sıkıcı umarım en kısa sürede çözülür.Sorunun devam etmesi durumunda tüketici hakem heyetine başvurmanızı tavsiye ederim.Oyun içerisinde donma olduktan sonra bilgisayar hiç tepki veriyormu yani görev yöneticisi veya masaüstüne çıkış yapabiliyor musunuz.Sistem tamamıyla donuyorsa parçalardan birinde ciddi bir problem var demektir.Ekran kartını söküp anakarttan çıkış alarak oynamayı denediniz mi
Tüketici hakem heyetine ne şekilde ve ne istekle barvuracağım hiç bilgim yok? Donma olduktan sonra hiçbirşeyi kullanamıyorum, açma tuşuna basılı tutarak kapatabiliyorum sadece. Ekran kartını sökerek denemedim hayır, bir test falan var mıdır sökmeden anlayabileceğim?

Tüketici hakem heyetine artık e-devlet üzerinden başvuru yapılabildiğini duymuştum.Ekran kartındaki kabloyu çıkartıp anakart üzerindeki çıkıştan görüntü almayı deneyin.Sorununuzun devam etmesi durumunda servisten destek alamazsanız bence vakit kaybetmeden tüketici hakem heyeti için araştırmalara başlayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı