GTX1060 ve İ5 6500 Donma ve FPS Sorunu

mete0zz

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MSI B150M Gaming Anakart
Asus Strix GTX1060 6GB ekran kartı
İntel İ5 6500 İşlemci
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz RAM
Everest Range 7 650W PSU
Windows 10 Pro

Sistem bu şekilde. Bugün Battlefield V Open Beta indirdim. Oyun resmen donuyor 5 saniye de bir tamamen donuyor. O sırada Afterburner baktığım da işlemci kullanımı artıyor ekran kartı %50'ye kadar düşüyor. Dying Light oyununda donma filan yaşamıyorum fakat FPS drop yaşıyorum onda da. The Witcher 3 ve Rainbow Six Siege filan oynarken öyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BF5'teki problemleri çözmek pek bize değil EA'ya düşüyor çünkü daha betada. FPS drop için sistemde SSD varsa ona kurup denediniz mi?

CPU kullanımı sorunu Dying Light da da var. Watch Dogs 2 de de yaşamıştım aynı sorunu ? Ekran kartı tam performans çalışmıyor.

BF V'te yaşaman normal. Oyunun açık betası daha yeni açıldı zaten ve optimizasyon sorunları da olacaktır elbet. Zaten BF 5 minimum olarak İ5 6600K istiyor sanırım. Ayarları yükseltmeyi dene.

Lowdada Mediumdada Highdada Ultradada hiç bir şekilde FPS değeri değişmiyor.

aynı sorun bende de var ve çıldırtıyor sadece bf5 değil bf1 de de fps drop yiyorum sistem şu şekilde
msi gtx1060 gaming 6 gb ekran kartı
i5 6500 işlemci
msi z170a tomahawk anakart
8 gb ram

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı