GTX1060 ve i5 6500 Oyunlarda Düşük FPS

Baha Enes Lezzet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle sistemimi belirteyim ;

i5 6500 CPU
Asus GTX1060 GPU
Asus B150M Pro Gaming MOBO
Corsair Vengance 16GB 2400Mhz Ram
Xigmatek Calibre 600w PSU

Sorunuma gelecek olursam, oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Afterburner ile baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanımı düşük. Sistemi benim sistemime göre daha düşük olan arkadaşlarımın aldığı performans benim aldığımdan çok çok fazla. Kullanımı arttırmanın bir yolu var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle sistemimi belirteyim ;

i5 6500 CPU
Asus GTX1060 GPU
Asus B150M Pro Gaming MOBO
Corsair Vengance 16GB 2400Mhz Ram
Xigmatek Calibre 600w PSU

Sorunuma gelecek olursam, oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Afterburner ile baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanımı düşük. Sistemi benim sistemime göre daha düşük olan arkadaşlarımın aldığı performans benim aldığımdan çok çok fazla. Kullanımı arttırmanın bir yolu var mı ?
Bende de aynı sorun var ne denediysem olmadı. Bence bu artık şans işi diye düşünmeye başladım.

İlk olarak HD Tune ile HDD'nizi taratın Hard Disk yapabilir. Benim sorunum da böyleydi format attım yazılımsaldır diye düzeldi. Format atın demiyorum ama en son seçenek olarak deneyin.

konuyu biraz daha açar mısınız mesela bende 750 ti var bazen cpu ısınmasına bağlı olarak 60 fps aldığım oyundan 30 fps alıyorum ve cpu soğuyunca düzeliyor bunun gibi bir şey mi acaba sorununuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı