GTX1060 ve i7 7700HQ düşük GPU kullanımı

DeLiYuReK01

Hectopat
GPU kullanımım bazı oyunlarda 50-60 arası olurken, bazı oyunlarda 99'dan 50'ye ani düşüşler oluyor. YouTube üzerinden izlediğim videolarda, benimle aynı sisteme sahip olan kişilerin CPU kullanımı 30'u geçmiyor, bende ise 70-80 arası bir kullanım oluyor. Bütün oyunlarda almam gerekenden daha düşük FPS alıyorum. LoL oynarken FPS 120'ye ulaşmıyor bile. Hikayeli AAA oyunlarda ekranı hareket ettirirken grafiklerde bozulma oluyor. Sürücülerim güncel, Windows 1909 sürümünde. Ne yapmam lazım?
Sistemim: GTX 1060, i7 7700HQ, 16 GB RAM, 1TB SSD, 120Hz G-Sync panel.

GPU kullanımım bazı oyunlarda 50-60 arası olurken, bazı oyunlarda 99'dan 50'ye ani düşüşler oluyor. YouTube üzerinden izlediğim videolarda, benimle aynı sisteme sahip olan kişilerin CPU kullanımı 30'u geçmiyor, bende ise 70-80 arası bir kullanım oluyor. Bütün oyunlarda almam gerekenden daha düşük FPS alıyorum. LoL oynarken FPS 120'ye ulaşmıyor bile. Hikayeli AAA oyunlarda ekranı hareket ettirirken grafiklerde bozulma oluyor. Sürücülerim güncel, Windows 1909 sürümünde. Ne yapmam lazım?
Sistemim: GTX 1060, i7 7700HQ, 16 GB RAM, 1TB SSD, 120Hz G-Sync panel.

Aynı sıkıntı bende de var oyunlarda merkezi (kalabalık) yerlere bakınca GPU direk 70 60 oluyor 99'dan bu ekran kartı gereksiz yere kendini yormuyormuş frekansını düşürüyormuş bayağı bir araştırma yaptım ama fazla sonuç çıkmadı.

Aynı sistem bende var. Ekran kartı da aynı işlemci de. Bu anlatılan sorunlar bende yok. Temiz kurulum öneririm ardından tüm sürücüleri el ile dikkatli kurun ve sonra Güncelleştirmeleri alın.

Klasik olacak ama Malwarebytes ile trojan taraması yaptır belki virüs vardır.

Kaspersky ve Windows güvenlik duvarı çevrim dışı tarama ile tarattım herhangi bir şey çıkmadı.
Aynı sistem bende var. Ekran kartı da aynı işlemci de. Bu anlatılan sorunlar bende yok. Temiz kurulum öneririm ardından tüm sürücüleri el ile dikkatli kurun ve sonra Güncelleştirmeleri alın.

Son çare olarak format atacağım, ama format atmadan önce başka çözüm yolu aramaya çalışıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı