GTX1070 i7 6700K PSU Önerisi

500W kağıt üzerinde yeterli ama yinede verimlilik zamanla düşeceğinden ve overclock yapacağından en az 600W almalısın.
750 Wat düşünüyorum çünkü yayıncıların pc lerinde 750w felan kullanılıyo 1080 de

İșlemciyi i7 6700, analartı MSI H170 Gaming M3 yap ve sıvı soğutmayı kaldır, monitörünü yükselt. Bende böyle bir sistem kuruyorum. O güçlü sistemin hakkını vermeyen bir monitör kullanırsan ne zevki kalacak :) Ben 1080p 144hz alacağım. Sen oynayacağın oyunlara göre 2k da alabilirsin.

Bu arada bellekleri de 16GB yapın :)
Peki 6700 e düşürmem render da sorun felan çıkarır mı çünkü benim bu sistemi toplamak istemem yayınlarda program kasmalar oluyor onun için xsplit kullanmak zorunda kalıyorum ve video çekerken daha fazla fps ve yayınlarda ve renderda kasmaların olmaması ve rahat fps le oynamak istiyorum

Gtx1070 gibi bir ekran kartına Full HD 60hz monitör ekran kartına yazık gtx1070 için en az 1080p 144hz monitör alınmalı
teşekkürler 144 hz monitör seçicem peki önerin var mı?

İşlemci ve anakartı değiştirmenizi öneririm i7 6700 oldukça güçlü bir işlemci overclock'a ihtiyacınız olmaz.
B150m bazooka
İ7 6700
500 lira kazançtasınız. Monitör olarak bunu öneririm 144hz başka bir dünyadır.
ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör
Sisteminiz çekeceği güç max 300-350w dolaylarında olacaktır. 12 v kanalından 400-500w veren düzgün bir psu yeterli olacaktır.
Teşekkür ederim peki 750Wat fazla mı olur? bide ben render felan yaptığım için işlemciyi düşürürsem etkilemez demi

i7 6700 çok güçlü bir işlemci.
renderda sorun olmaz demi

Peki 6700 e düşürmem render da sorun felan çıkarır mı çünkü benim bu sistemi toplamak istemem yayınlarda program kasmalar oluyor onun için xsplit kullanmak zorunda kalıyorum ve video çekerken daha fazla fps ve yayınlarda ve renderda kasmaların olmaması ve rahat fps le oynamak istiyorum
Hiçbir sorun olmaz merak etme. i7 6700 çok güçlü bir ișlemci. İçinden oldukça yeterli olan kendi hava soğutucusu çıkıyor zaten. Sıvı soğutmayı kaldırıyosun, anakartı MSI H170 Gaming M3 e düșürüyosun (ișlemci i7 6700 olacağı için z170 ve sıvı soğutmaya gerek yok) ve monitör için iyi bir bütçe kalıyor :)

Hiçbir sorun olmaz merak etme. i7 6700 çok güçlü bir ișlemci. İçinden oldukça yeterli olan kendi hava soğutucusu çıkıyor zaten. Sıvı soğutmayı kaldırıyosun, anakartı MSI H170 Gaming M3 e düșürüyosun (ișlemci i7 6700 olacağı için z170 ve sıvı soğutmaya gerek yok) ve monitör için iyi bir bütçe kalıyor :)
Ozaman sıvı soğutmayı kaldırıyorum ve yerine
seçiyorum.

toplu alsam bi farkı yok ki 650W 80+ Bronz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı