GTX1070 ve GTX1080 SLI olur mu?

..iLLeGalL..

Hectopat
Daha fazla  
Recep abi bende
MSI GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 VGA ekran kartı var. GTX 1080 almayı düşünüyorum. 1070'i satmam mı gerekiyor yoksa ikisini bir SLI yapabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ashes of Singularty oyununda GTX 980 ve R9 390X'i kullandılar. Sadece bunlarda değil. Birçok AMD ve nVidia kartı birleştirerek kullandılar. İnternetten araştırarak bulabilirsiniz. Kaynak bulmakta güçlük çekerseniz birkaç link atabilirim.

Evet yapabilirsiniz, aynı mimarideki kartlar sli ve crossfire oluyor. Zaten 1070 ve 1080 in gpuları aynı gp104.

Aynı GPU olsada 1070 ile 1080 SLI olmuyor. Geçmişte 980Ti'de Titanx ile aynı GPU olsada oda SLI olmuyordu buda olmuyor. Sadece @JaroxJamaica bahsettiği gibi birlikte çalışma durumu sözkonusu oda müstesna durumlarda geçerli.

Aynı GPU olsada 1070 ile 1080 SLI olmuyor. Geçmişte 980Ti'de Titanx ile aynı GPU olsada oda SLI olmuyordu buda olmuyor. Sadece @JaroxJamaica bahsettiği gibi birlikte çalışma durumu sözkonusu oda müstesna durumlarda geçerli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RX 470 ve 480 crossfire, 1070 ve 1080 SLI'ı geçen görmüştüm ama şu an bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1070 ve 1080 SLI yapılmaz. Ancak, bu iki modelden birini alıp, onun özel soğutmalısı ile başka marka özel soğutmalısını SLI halinde kullanabilirsin. Aynı şekilde referans modeliyle özel soğutmalı modelini de SLI halinde kullanabilirsin. Ancak, bir tane GTX 1080 ile bir tane GTX 1070 SLI yapamazsın.

Aynı GPU kullanan Nvidia kartlar SLİ olmuyor, SLİ'de birebir aynı ekran kartı modeli olmak zorunda. AMD CF yapmak içinde farklı kart modelleri aynı GPU'ya sahipse CF yapılabilir. DX 12 ile birlikte Nvidia ve AMD kartlar kullanımı da ortaya çıktı. AMD-Nvidia kartlar nasıl performans sergiliyor birlikte videolarına pek bakmadım açıkçası.
@JaroxJamaica Link atabilir misin? Ya da ben Youtube üzerinden bakarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı