GTX1070Ti Ani FPS Düşme Problemi

Bilgisiyarımı alalı tam olarak 1 yıl oldu. İlk başta 8 GB RAM ile kullanıyordum. 8 GB RAM ile bazı oyunlarda anlık FPS düşmeleri yaşayacağımı biliyordum ve öyle oldu. Geçen ay 2x8 GB RAM alarak sistemimi güncelledim. Fakat oyunlardaki FPS düşme sorunu devam ediyor. 1 yılını dolduran sistem olduğu için termal macundan kaynaklı bir problem olabileceğini düşündüm. Termal macunu yeniledim ısı değerlerim normal fakat problem devam ediyor. Stres testi yaptığımda yük altında 62-64 dereceyi geçmiyor. Oyun içerisindeki sıcaklıklarım 58-60 derecelerde maksimum olarak seyrediyor. Sistem özelliklerimi ve Aida64 raporunu sizinle aşağıda paylaşıyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden yardımınız teşekkür ederim.

ASUS TUF Z370 Plus Gaming Anakart
İntel i5 8600K İşlemci
2x8 GB Corsair Vengeance 3000MHz Bellek
MSI GTX1070Ti Armor Ekran Kartı
Cooler Master Masterliquid Lite 120 Sıvı Soğutucu
Cooler Master Masterlite 5 Kasa(dahili 600W PSU)
Windows 10(orijinal)

Eki Görüntüle 389028
Başka ekran kartı ile denediniz mi? Sorunun nerede olduğunu bulalım ona göre çözelim. Yine de önerim temiz bir format bütün sürücülerin yüklenmesi. Ekran kartı sürücüsünü silip tamamen yeniden yüklemek. Nvidia denetim masasındaki 3d ayarları geri yüklemek. Asus gpu tweakte silent moda almak. İşlemcide oc varsa onu da biostan fabrika ayarlarına döndürmek.

Başka ekran kartı ile denediniz mi? Sorunun nerede olduğunu bulalım ona göre çözelim. Yine de önerim temiz bir format bütün sürücülerin yüklenmesi. Ekran kartı sürücüsünü silip tamamen yeniden yüklemek. Nvidia denetim masasındaki 3d ayarları geri yüklemek. Asus gpu tweakte silent moda almak. İşlemcide oc varsa onu da klasik ayarlarına döndürmek.

Başka ekran kartı ile denemedim hayır. Bu gece format atıp temiz kurulum yapacağım. Bios ayarlarına kadar sıfırladım. Güncel sürücüleri kurup tekrar test edeceğim. Eğer problem çözülmezse ve o zamana kadar arkadaşlar yeni çözüm adımları önermez ise bilgisayarı servise göndermeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı