GTX1080 İçin Monitör Önerisi

Xaxvo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
IT Personeli
Profil Kapağı
1524839735
Son düzenleyen: Moderatör:
Ocak ayında 1760 liraya Vatan'dan AOC AG241QX modelini satın almıştım. Ben de Gtx1080 kullanıyorum. Monitörden memnunum, 2K 144Hz'den şaşma derim.

FPS oyuncusu isen BenQ XL2411 almanı tavsiye ederim. 1080 ile bu monitörü kullanıyorum. 2K ayrı bir olay 2K da kullandım 1080 ile fakat 1 MS yapınca monitör hayatletlenme yapmaya başladı. Genelde 2K lar 1 MS olarak açılmıyor ayarlardan yapıyorsun. Ben 1080P ye geri döndüm. 1080, 1080P güzel.

FPS oyuncusu isen BenQ XL2411 almanı tavsiye ederim. 1080 ile bu monitörü kullanıyorum. 2K ayrı bir olay 2K da kullandım 1080 ile fakat 1 MS yapınca monitör hayatletlenme yapmaya başladı. Genelde 2K lar 1 MS olarak açılmıyor ayarlardan yapıyorsun. Ben 1080P ye geri döndüm. 1080, 1080P güzel.
Hayaletlenme derken hocam tam anlamadım açıkçası.

Hayaletlenme derken hocam tam anlamadım açıkçası.

Ghosting deniyor normalde, mesela benim monitör geldiğinde 3 MS idi. Ben ayarlardan 1 MS yaptım. Response Time olarak geçiyor sanırım. Diyelim PUBG oynuyorsunuz hızlı hareket ederken eşyaların etrafında aynı eşyanın hafif şeffaf şeklini görüyorsunuz. İnternetten video izlerseniz daha iyi anlarsınız. Buna dikkat edin, ben aldığımda bir sorun yok sanıyordum fakat 1 MS yapınca ortaya çıktı. Neredeyse çoğu 2K 144HZ 1 MS monitörlerde var. 1 ay sadece bu konuyu araştırmıştım.

Ghosting deniyor normalde, mesela benim monitör geldiğinde 3 MS idi. Ben ayarlardan 1 MS yaptım. Response Time olarak geçiyor sanırım. Diyelim PUBG oynuyorsunuz hızlı hareket ederken eşyaların etrafında aynı eşyanın hafif şeffaf şeklini görüyorsunuz. İnternetten video izlerseniz daha iyi anlarsınız. Buna dikkat edin, ben aldığımda bir sorun yok sanıyordum fakat 1 MS yapınca ortaya çıktı. Neredeyse çoğu 2K 144HZ 1 MS monitörlerde var. 1 ay sadece bu konuyu araştırmıştım.
Şimdi aydın oldu hocam, alırken artık ozaman internet yerine mağazadan alıp test ettiricez yapacak bir şey yok. Sağolasın açıklama için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı