GTX1080 ile İ74770K Darboğaz Yapar Mı?

GTX1080 ve İ7 4770K darboğaz yapar mı?

• Oy verenlerin toplamı
    22

tahakzlkn

Kilopat
Sorunum başlıkta belirttiğim gibi.
Sistemim:
CPU:İ7 4770K

• RAM:4X4 Kingston 1600MHz
  • Anakart: Msi Z87-G43
  • Güç kaynağı: Cx750w 80plus bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yapmaz. İ7 4770K çok güçlü bir model.
@Tunayy En yakın zamanda yanlış bilgilendirme yaptığın için ceza yiyebilirsin. İşlemci değiştirmesine gerek yok. Asılsız iddaalar da bulunmayın.
"En yakın zamanda yanlış bilgilendirme yaptığın için ceza yiyebilirsin." cümlesine nedense gülesim geldi. :D Hocam büyüksünüz. :D

@Silinen üye En yakın zamanda işlemci değiştirmeli dediği için öyle yazdım.:D
Ayrıca GTX 1080 alacaksa GTX 1070 alması daha doğru olur. Hatta Vatan Bilgisayar da R9 295X2 modeli 1700 TL civarlarına satılıyordu, o fiyata bu kart kaçmaz.

@Silinen üye En yakın zamanda işlemci değiştirmeli dediği için öyle yazdım.:D
Ayrıca GTX 1080 alacaksa GTX 1070 alması daha doğru olur. Hatta Vatan Bilgisayar da R9 295X2 modeli 1700 TL civarlarına satılıyordu, o fiyata bu kart kaçmaz.

295x2 yükte en az 600W güç çekiyor. Kart güçlü ve hesaplı olsada yıllarca masrafının fazlasını elektrik faturasına yansıtır. :D

@CJack60 Bunlar hep iki GPU'nun yansımalarından kaynaklı. 250+250=500 Watt harcıyor, her ne kadar fazla olsa da fiyatı aşırı değil bu kart için. GTX 1070 modeliyle arasında 500 TL civarları fiyat farkı var. Sadece yük altında bu TDP değerlerini harcayacak normal kullanım da bu kadar harcamıyor zaten. Elektrik hesaplaması yapalım istersen?:D

295x2 yükte en az 600W güç çekiyor. Kart güçlü ve hesaplı olsada yıllarca masrafının fazlasını elektrik faturasına yansıtır. :D
@CJack60 Bunlar hep iki GPU'nun yansımalarından kaynaklı. 250+250=500 Watt harcıyor, her ne kadar fazla olsa da fiyatı aşırı değil bu kart için. GTX 1070 modeliyle arasında 500 TL civarları fiyat farkı var. Sadece yük altında bu TDP değerlerini harcayacak normal kullanım da bu kadar harcamıyor zaten. Elektrik hesaplaması yapalım istersen?:D
Hocam bu kart maynkıraft açar mı? Ben kullandığım GTX 1070'i kara cuma indirimi sırasında 1850 TL civarına almıştım. Aradaki fark benim için 150 TL.

Bir de bir şey sormak istiyorum. Bu kart çift GPU'lu normal kullanımda CrossFire olarak mı geçiyor? Aynı karttan bir tane daha alıp takabiliyor muyuz? Takınca 4'lü CF mi sayılıyor yoksa 2'li CF mi?

Eğer tek kart CF olarak sayılıyor ise CF desteklemeyen oyunlarda bu kart nasıl bir performans sergiliyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı