GTX1080 mi? 144 Hz monitör mü?

Elemefeteryo

Hectopat
Yer
Osmaniye- İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi tam anlamıyla dizdim sayılır. Sadece tek bir soru kafamı kurcalıyor. Bütçem öyle bir durumda ki;
1- Eğer GTX 1080 ekran kartı alırsam monitörüm 75 Hz bir monitör olacak.
2- Eğer GTX 1070 ekran kartı alırsam 144 Hz bir monitör alabileceğim.

Sizce tercihimi ekran kartından mı yoksa monitörden yana mı kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Asus aldım GTX1080 2700 TL. GTX1070'in fiyatı da aynıydı neden gidip sırf kullanamayacağım diye alt sınıf ekran kartı alayım? Allah'ın izniyle bir sıkıntı çıkmadan performans alacağım. :D

@chkjz Dediğiniz pek mantıklı değil. Şimdi GTX 1070 2300TL civarı en yakın GTX 1080 ise 2600TL. Bu arkadaş şimdi 75Hz bir monitör ile GTX 1080'i alırsa, hem 300TL fazla vermiş olacak, hem de 1080P'de tam performans alamayacak. Ben GTX 1070'i 1080P'de %99 ile kullanıyorum.

Sitede birçok böyle düşük performans konuları mevcut. Yanlış yönlendirme yapmayın.

Ben fiyat olarak söyledim performans olayı başka. Eminim sizin tecrübe ve bilginiz benden fazladır ona da amenna. Fakat Türkiye'de yaşıyoruz aynı fiyata daha yüksek model almak varken neden düşük model alayım? Doların hali ortada. Yani sonuç olarak siz diyorsunuz ki i5 8600K ve GTX1080 1080P 144 Hz bir monitörde bal gibi darboğaz yapacaktır doğru mu anlamışım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı