GTX1080 mining overclock ve sıcaklık değeri nasıldır?

Atakan Gürman

Hectopat
Herkese merhabalar.
4 yaşındaki oyun canavarım ASUS GTX1080 kartımla mining dünyasına katılmaya karar verdim. Ortalama günlük kazım sürem 16 saat bazen 24 saate çıkabiliyor. 1 hafta pill siz kullanarak OC ile 25 mh 48-49 derece sıcaklıkta kazım yaptım(fan Speed %35 sabit). Daha verimli olması için pill kullanmaya başladım. Şu an resimde görmüş olduğunuz gibi OC ayarlarını deneyerek bu ayarlarda sabit 35.22 mh almaya başladım. Fan hız ayarını otomatikten çıkardım manuel %50 de çalıştırıyorum sürekli olarak. Fakat sıcaklık değerlerim Antalya sıcağında 60-61 dereceye kadar çıktı. Ortamı klima ile soğutup normal oda sıcaklığına getirdiğimde GPU sıcaklığının 54-55 dereceye kadar düştüğünü gördüm. Gözlemlerime göre shares/min(pool unmineable coin Win) sayım bayağı kötü.
-Yanlış ya da eksik yaptığım bir ayar var mı?
-Bu mh değeri için en kazançlı önereceğiniz pool ve coin nedir?
-Mining için 55-61 derece arası çalışma sıcaklığı yüksek mi?
-Fan Speed %50 sabit sürekli kullanımda fanlarda sorun çıkarır mı?

mining.png

Hocam mh/s değeriniz iyi.
Memory clock artıtılabilir.
Sıcaklıklar 60 dereceyi gecmezse sorun yok.
Hayır fanda sorun çıkmaz.

Hocam mh/s değeriniz iyi.
Memory clock artıtılabilir.
Sıcaklıklar 60 dereceyi gecmezse sorun yok.
Hayır fanda sorun çıkmaz.
Fan speed manuel hep aynı hızda çalışırken maks yüzde kaça kadar çıkarabilirim fanlara zarar gelmeden stabil soğutma için.
Mem clock artırdığım zaman anlamadığım şekilde ekranda çizgiler çıkıp takılıyor siyah ekran veriyor bu sorunu çok araştırdım ve çözemedim. mem clockta +300 ü geçemiyorum bazen +300 de de takılıyor en stabili +250. yanlış ayda eksik yaptığım bir ayardanmı böyle yoksa ekran kartı modelimden mi kaynaklı çözemedim.
Birde kazanç artışı için binance poola geçmeyi düşünüyorum öneriniz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı