Mining sırasında sıcaklık değerleri nasıldır?

VRAM için kabul edilebilir değerler 3080 kartlar için. Zira kendileride 106 dereceden sonra thermal throttle'a başlıyorlar. 110'dan sonrası ise tehlikeli.
@Death_9 neden kızgın attığını da belirt, bilelim.

Çekirdek sıcaklığıdır hocam o. VRAM Sıcaklıklarına bakın. HWINFO64 yada GPU-Z ile kontrol edebilirsin.
VRAM sensörü yok hocam kartın.
Hocam o ne VRAM sıcaklığı? Düşürürseniz iyi olur bence.
90-100 derece kabul edilebilir bir değer VRAM sıcaklığı için. Fazla sanmayın arkadaşlar.

VRAM sensörü yok hocam kartın.
Çok korkutucu. 2060 Super ile mining yaparken hatırlıyorum, VRAM görmediğimden ekran kartı aşırı ısınıp kendini başlattığı zamanlar olmuştu. Sonra fanları 85'e dayayıp, kasa içine fan desteği sağladım da öyle çözdüm problemi.
Hocam o ne VRAM sıcaklığı? Düşürürseniz iyi olur bence.
Oyunlarda 85-90 dereceler arasında geziyor iki kartta da VRAM sıcaklıklarım. Ayrıca Nvidia FE 3080 ve 3090 kartlar oyun 90-103 dereceler arasındaydı oyunlarda ve nvidia buna sorun değil demişti. Bu sebeple bizde sorun olarak görmüyoruz hocam.

Bellek sıcaklığı maksimum 78 olarak ayarlı. Gece fan hızları düşüyor gündüz bu şekilde çalışıyor. Sabit bir fan hızı ayarlamadım otomatik bellek sıcaklığına göre kendisi ayarlıyor.

Dosya Ekleri

• A7C2C5FA-8FD3-43A1-A6B5-58924233949B.png
    A7C2C5FA-8FD3-43A1-A6B5-58924233949B.png
    461,8 KB · Görüntüleme: 708
Keşke 3080'lerde bu kadar serin çalışabilseler :(. 100% fan hızına alıp üzerine kendim fanlarla desteklediğimde bile 94 derece düşüyormin. :(

3080'i bulupta serinini aramak :) RX 5700 var bende şu an 98 derece mining yaparken. Önde 3 adet fan var arkada ve üsttede çıkış fanları var. Kasanın ön kapağını çıkardım ve tül perdeden tozluk yaptım. Bunlara rağmen 98 derece. Hatta ekran kartı altına ekstradan fan eklemiştim ama ısı düşmemişti ve bende çıkarmıştım onu.

3080'i bulupta serinini aramak :) RX 5700 var bende şu an 98 derece mining yaparken. Önde 3 adet fan var arkada ve üsttede çıkış fanları var. Kasanın ön kapağını çıkardım ve tül perdeden tozluk yaptım. Bunlara rağmen 98 derece. Hatta ekran kartı altına ekstradan fan eklemiştim ama ısı düşmemişti ve bende çıkarmıştım onu.
OC ayarlarınızı daha ince ayarlamaya çalışın. 2 adet 5600XT ve 1 adet 5700XT ile bellek sıcaklığı gündüz 78 derece gece 74 derecede sabit çalıştırıyorum. İlk başta bende sizin gibi yüksek sıcaklıklarda çalıştırmıştım. Sonra ince ayar ile düzeldi durum. Not olarak ekleyeyim kartlarda modlama yok stok BİOS ile çalışıyorlar.

OC ayarlarınızı daha ince ayarlamaya çalışın. 2 adet 5600XT ve 1 adet 5700XT ile bellek sıcaklığı gündüz 78 derece gece 74 derecede sabit çalıştırıyorum. İlk başta bende sizin gibi yüksek sıcaklıklarda çalıştırmıştım. Sonra ince ayar ile düzeldi durum. Not olarak ekleyeyim kartlarda modlama yok stok BIOS ile çalışıyorlar.

MSI Mech GP OC versiyonu var bende ve MSI Mech serisi konusunda herkes bu şekilde yüksek ısıdan bahsediyor. Sendeki ısılara imrendim şu an. Nasıl bir ince ayar yaptın ki? Ben miningten önce de bu ısıları görüyordum oyun oynarken. Çekirdek hızım 1350 (1325 yapınca da ısı aynı) voltajım 800 mv bellek ayarım 1854 MHz. Yapabileceğim daha da bir şey yok gibi. Bence aramızdaki fark kullanılan bellek markası olabilir.

MSI Mech GP OC versiyonu var bende ve MSI Mech serisi konusunda herkes bu şekilde yüksek ısıdan bahsediyor. Sendeki ısılara imrendim şu an. Nasıl bir ince ayar yaptın ki? Ben miningten önce de bu ısıları görüyordum oyun oynarken. Çekirdek hızım 1350 (1325 yapınca da ısı aynı) voltajım 800 mv bellek ayarım 1854 MHz. Yapabileceğim daha da bir şey yok gibi. Bence aramızdaki fark kullanılan bellek markası olabilir.
Kullandığınız model gerçekten sıcak çalışan bir model. Ben sistemi hiveos üzerinde çalıştırıyorum. Bellek voltajını manuel ayarladım. Siz Windows kullanıyorsanız bellek voltajına müdahale etme şansımız yok maalesef.

Kullandığınız model gerçekten sıcak çalışan bir model. Ben sistemi Hive OS üzerinde çalıştırıyorum. Bellek voltajını manuel ayarladım. Siz Windows kullanıyorsanız bellek voltajına müdahale etme şansımız yok maalesef.

Bende Hive OS kullanıyorum. Bellek voltajı olarak ne kullanıyorsun? Ben Windows'taki en düşük voltajı baz alarak yapmıştım Hive OS ayarlarımı. O gün bugündür stabil çalışıyordu ama bellek voltajı kısmı kafamı karıştırdı şimdi.

Bende Hive OS kullanıyorum. Bellek voltajı olarak ne kullanıyorsun? Ben Windows'taki en düşük voltajı baz alarak yapmıştım Hive OS ayarlarımı. O gün bugündür stabil çalışıyordu ama bellek voltajı kısmı kafamı karıştırdı şimdi
İş dönüşü eve geçtiğimde direk resim olarak paylaşayım ayarlarımı. Not olarak ekleyeyim her kart aynı değerde stabil çalışmıyor.

Geri
Yukarı