GTX1080 Sistem İçin i7-6800K vs i7-7700K

Teşekkür ederim ama monitörde sıkıntı çıktı. Pg27Aq yokmuş ellerinde, Pg279Q tercih eder misiniz dediler, ben de bakayım haber veririm dedim. ikisi de IPS ekran, biri 4k diğeri 2k ama 4k olan max 60hz 2k olan 165hz, sanırım tamam diyeceğim.

Eğer bf1 csgo tarzı oyunları oynuyorsanız 2k 144 hz lik ekran tavsiye ederim. Tabiki 60hz 4k monitor de işinizi görür takılma falan olmaz fakat ''akıcılık'' dediğimiz şey 144 hz de fps oyunlarında daha çok tavsiye ediliyor. Eğer ki witcher gibi tarz oyunları oynuyorsanız 4k 60 hzlik monitor daha iyi oyun keyfi verir.

Açıkçası 4k olayını pc monitörü için çok abartı buluyorum, olay sadece oyun olacak benim için. Zaten pc'nin yanında 55" sony 4k var, o tarz bir oyun istediğimde direk ona yansıtırım gerekirse. Bu 2k olan monitör yüksek fps değerlerini sağlayabileceği için istiyorum açıkçası. İlerde Titan X ekran kartı çıktığında Sli yapabilme imkanım olursa bu aldığım kartla, 165 fps değerlerini zorlarım diye tahmin ediyorum.

Evet arkadaşlar sistemi topladım, bir kaç test yaptım o verileri paylaşacağım sizlerle. Bu arada ekran kartı mükemmel olmasına rağmen Titan X çıkınca değiştireceğim, en yükseğini almak gibi bir takıntım var. Zotac Gtx 1080 Amp Extreme almak isteyen olursa 3000 liradan veririm, ben 3600'e aldım.
Gelelim sistem testlerine,
Bu komple sistem sonucu

Bu SSD sonucu

Bu da ekran kartı (DirectX 12)

DirectX 11

Sistemin son hali şu şekilde, buraya Gtx 1080 Ti Sli eklenebilir, tavsiyelere açık.

Intel Core I7 6850K
Msi X99A Tomahawk Anakart
Kingston HyperX Predator 3000Mhz 32 (4x8) Gb Ram
Zotac Geforce Gtx 1080 Amp Extreme Edition Ekran Kartı
Samsung 960 Evo M2 Ssd 500Gb
2 x Samsung 850 Evo 500Gb SSD
Seagate Barracuda 4Tb Hdd
Wd Caviar Black 3 Tb
Coolermaster Liquid Pro 240mm Soğutucu
Coolermaster Rm 750X 80+ Psu
Coolermaster Pro 5 Kasa
Logitech G710+ Mekanik Klavye
Logitech G502 Mouse
Asus Rog Swift PG279Q Monitör

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı