GTX1080 ve İ7-6700K Sistem Uyumlu Mu?

MertK58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar resimdeki sistemi toplayacağım uyumlu mudur ?

Ve eksik bir şey var mı ?

Desktop 9-09-2016 17-30-06-363.png

Anakart gereksiz. M5 dahi işini görecektir. Ekran kartı güzel. İşlemcide de sorun yok. Monitörü 2K al derim. Daha sağlıklı olur. Kasa ve SSD'yi değiştir. Kasa olarak Thermaltake V31 alabilirsin. SSD ise 850 Evo olsun. DVD'ye artık gerek yok. Onun yerine illa da DVD kullanmak istiyorsan bunu alabilirsin. RAM ise 2400 MHz CL 14 olsun yeterli. Üstüne gerek yok. Eğer ki sadece oyun için kullanılacaksa. HDD'yi 2 TB yapsanız bir sorun olmaz herhalde. 3 TB'yi doldurmakta sıkıntı. Geriye kalanlarda sorun yok gibi.

Dvd slim harici yerine dahili normal dvd alın 45₺.
Anakartı asus z170 pro gaming tavsiye ederim.
Monitör freesync ekran kartı nvidia burada bir uyumsuzluk var eğer belirtiğin ekran kartını alacaksanız gsync monitör size uygun freesync amd ekran kartları ile uyumlu.
Başka bir sorun yok gözüküyor.

Edit : 850 pro ssd yerine m2 950 ssd alırsanız 2200 okuma 1500 mb yazma hızları görürsünüz.

Monitör freesync ekran kartı nvidia burada bir uyumsuzluk var eğer belirtiğin ekran kartını alacaksanız gsync monitör size uygun freesync amd ekran kartları ile uyumlu.

Edit : 850 pro ssd yerine m2 950 ssd alırsanız 2200 okuma 1500 mb yazma hızları görürsünüz.

Normal DVD ye çevirdim
Anakart güzelmiş diye duydum kalıcam
Uygun monitör varsa söyleye bilir misiniz ?

Bu arada biryerden almak istiyorum alacağım yerdede sadece 850 pro var

Monitör olarak BenQ XL2730Z olur mu ?

Normal DVD ye çevirdim
Anakart güzelmiş diye duydum kalıcam
Uygun monitör varsa söyleye bilir misiniz ?

Bu arada biryerden almak istiyorum alacağım yerdede sadece 850 pro var

Monitör olarak BenQ XL2730Z olur mu ?
Asus ROG Swift PG278Q alın bütcenizde sorun olmazsa. Eğer olur derseniz bir küçük modeli PG248Q var ikiside G-sync destekli monitorlerdir.

Eğer belirttiğiniz yerde 950 pro yoksa mutlaka başka yerden temin ediniz arada ki hız farkı kesinlikle değer.

Monitöre gelince @Oğuzhan arkadaşımız tavsiyede bulunmuş.

Anakarta gelince asus bence bir tık önde perşembe sipariş verdiğim sistemde de kullandım, bence asus msi a göre daha stabil o yüzden anakart alırken hep asus ararım uzun yıllardır kullandığım sistemler mesela 10 yıl okacak neredeyse hala süper ve yeni gibi iş bilgisayarın mecburen xp kullanıyorum özel programlar var başkasına geçemiyorum, sattığım sistemlerin %90'ı asus diğeri gigabyte ekran kartında da durum aynı 100₺ ucuzda olsa msi değil asus alırım, tabi bu benim kişisel görüşüm 20 yıldır bilgisyar toplama ve tamiri işi ile uğraşıyorum bana asus sıkıntı çıkarmadı ama 1 kere msi toplamıştım g3258 ile resmen faciaydı 20-30 gb dosya aktarırken 2 defa kilitlendi bende daha da almadım. Aldırmadım belki orta - üst seviye kartlar iyidir ama asus varken diğerlerine para vermem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı