GTX1650 Laptop Drop ve FPS düşüşleri

244012

Hectopat
Makaleler
7
Bu linkteki dizüstüne sahibim ve Fortnite, Valorant, GTA V gibi oyunlarda drop oluyor ve FPS düşüşleri yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Nedeninin anlaşılması için buraya ne atmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta High Performance ve Windows'ta Nihai Performans modunda.

M.2 SSD var.
Anladım ancak işlemci baz frekanstan yukarı çıkmıyor. Güç modlarını varsayılana getirin.

Varsayılan derken?
''Güç planını düzenle'' arama çubuğuna yazın, açılan pencereden ''Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'' deyin ve tüm güç planlarını plan varsayılanına getirin.

Onları zaten ellemedim ki. Kendi kendine mi değişiyor?
Hayır ama şu anki sorun işlemci frekansı artmıyor. Bu konuda da güç profilleri ön planda. Işlemci ile ilgili bir şey de yapmadınız. Aklıma bunlar geliyor. Ek olarak BIOS da sıfırlayabilirsiniz.

Hayır ama şu anki sorun işlemci frekansı artmıyor. Bu konuda da güç profilleri ön planda. Işlemci ile ilgili bir şey de yapmadınız. Aklıma bunlar geliyor. Ek olarak BIOS da sıfırlayabilirsiniz.
Yarın ikisini de yapacağım. Umarım düzelir.
@çokdüşünenbiri BIOS'u nasıl sıfırlıyoruz? Varsayılan ayarlara döndür var ama o mu? Yoksa başka bir şey mi? Setup mode gibi şeyler de vardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı